iPhone 8 vs. iPhone 7 Plus

1

iPhone 8 je produkt, ktorého sa dočkáme už v septembri tohto roka. Jeho dizajn by mal byť celkom nový a dočkáme sa aj displeja na celej prednej strane. Ten by mal byť podobne veľký ako na iPhone 7 Plus, no veľkosť zariadenia bude stále podobná ako veľkosť súčasného modelu iPhone 7. Bude to skrátka veľký displej, v malom zariadení a celé by to malo vyzerať ale aj fungovať skvele. Na to sme moc zvedaví, no dnes si môžme pozrieť len to, ako vyzerá toto zariadenie v porovnaní s iPhonom 7 Plus na videu od 9to5mac.com.

iPhone 8 vs. iPhone 7 Plus

Dizajn iPhonu 8 by mal pripomínať dizajn iPhonu 4/4S, mal by teda priniesť takzvaný „sendvičový“ dizajn, ktorý by kombinoval niekoľko častí. Na zadnej strane by to bol sklenený kryt, v strede by sme potom našli hliníkové šasi a na samom vrchu zase displej, ktorý by sa ale mal rozprestierať na celej prednej strane. Okrem iného je tu zaujímavé aj umiestnenie fotoaparátu, ktoré nie je horizontálne tak ako pri iPhone 7 Plus ale vertikálne. Dôvodov, prečo je to tak môže byť viac.

Napríklad je to skrátka vizuálne krajšie (aspoň podľa dizajnérov) a preto sa možno rozhodli umiestniť fotoaparát práve takto. Racionálnejší dôvod nám ale dáva fakt, že to nejako súvisí s virtuálnou realitou, s ktorou Apple začína pracovať. Je možné, že aj táto spoločnosť predstaví niečo na spôsob okuliarov, ktoré fungujú po vložení smartfónu a podobné uloženie šošovky by mohlo súvisieť práve s upevnením tohto zariadenia. Na zadnej strane by sa pod logom mohol nachádzať aj senzor otlačkov prstov Touch ID. Nevyzerá to síce príliš dobre ale tvrdia to uniknuté dokumenty z Foxconn.

Koniec koncov však mohlo ísť aj o „falošný poplach“ a Touch ID nájdeme zabudované napríklad priamo v displeji, čo by nás potešilo vizuálne ale aj technologicky omnoho viac. Na viac by sme si už mali počkať. My sami nevieme, čo presne od tohto zariadenia očakávať, veď Apple má ešte nejaké 2-3 mesiace na prípravu predstavenia. Tak si zatiaľ pozri aspoň video, v ktorom sa nachádza maketa tohto zariadenia. Čo naň hovoríš?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk