iPhone má v Amerike 1/3 obyvateľov!

0
amerika-iPhone---titulná-fotografia---SvetApple

Nie je asi žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple zažíva so svojimi iPhonmi najväčší úspech práve vo svojej domovskej krajne, v Amerike. Ľudia tu jednoducho iPhone milujú a zdá sa, že Apple tu aj najlepšie zarába. Pokiaľ sa totiž pozrieme na číselné údaje, v Amerike žije približne 322 miliónov používateľov vrátane malých bábätok a starších ľudí. Až 100 miliónov z nich používa iPhone, z čoho väčšina sú modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus!

Úspech jak sa patrí!

Akonáhle si človek kúpi iPhone, zamiluje si ho natoľko, že chce jednoducho ďalší a ďalší. Zdá sa, že v Amerike toto zafungovalo ešte v roku 2007, kedy bola v krajine predstavená prvá generácia. Jej začiatok predaja štartoval práve tam a dlho ľudia nemohli tento „zázrak“ kúpiť nikde inde ako práve v USA. Od tej doby však už nejaký ten piatok prešiel a iPhone sa začal potýkať s konkurenčným bojom, kedy sa a trhu začalo objavovať stále viac a viac Android telefónov.

To však zdá sa Applu minimálne v Amerike neurobilo žiadne problémy, pretože predaje neustále rastú a rastú a iPhone má podľa štatistík každý 3-tí Američan. Zaujímavé je tiež, že 60% z nich má práve „skoro“ najnovší iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Tim Cook sám povedal, že približne 30% nových používateľov prešlo na iPhone z Androidu. Išlo teda o dobre známych prebehlíkov. iPhonu sa teda zdá sa na svojej ceste darí veľmi dobre a my dúfame, že táto popularita mu ešte pár rokov vydrží!

zdroj: www.macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk