iPhone oslavuje 10 rokov!

0

Apple presne pred 10 rokmi predstavilo úplne prvú generáciu iPhonu. Toto zariadenie ponúkalo všetky moderné prvky tej doby a rázom sa stalo vzorom pre ostatné spoločnosti. Firma s ním stanovila rôzne štandardy, ukázala cestu ostatným výrobcom a stala sa aj najlepším predajcom smartfónov na celom svete. Česť jeho miliardtému predanému kusu a dúfajme, že svoje narodeniny oslávi špičkovým modelom 8.

Prvý iPhone 2G

iPhone ešte v roku 2007, kedy bol po prvý krát predstavený, ponúkal prakticky to najlepšie, čo sa v danej dobe dalo kúpiť. Dnes síce všetko vyzerá pomerne smiešne, ale v tej dobre to bolo skutočne niečo nevídané a ľudia sa išli zblázniť. V prvom rade to bol na tú dobu veľký dotykový displej, ktorý mal multi-touch technológiu. Tento displej bol kvalitný, pretože bol sklenený a teda kapacitný. Jediný dotyk, ktorý na ňom fungoval bol dotyk našich prstov. Žiadne stylusy ani nič podobné. Telefón mal samozrejme aj iné dobové prvky, ako napríkald Wifi, či pripojenie sa do 2G siete.

Okrem iného tu bol aj iPod. Je všeobecne známe, že práve iPhone a neskôr z časti iPad totálne zabili starý dobrý hudobný prehrávač, s ktorým Apple dokázalo tiež ukázať, že všetko sa dá robiť úplne ináč. iPod v iPhone bol rozsiahlejší, všetko bolo štýlovo dotykové a ovládanie samozrejme pohodlnejšie. Rovnako tak bolo pohodlnejšie aj nakupovanie hudby či sledovanie seriálov a filmov pomocou iTunes Store. Potom tu bol samozrejme internet. Mohol si si pozerať stránky či sledovať mail. Napokon tu bolo telefonovanie. Bol to prvý telefón od Apple a všetko fungovalo tak, ako malo.

Dizajn zariadenia bol na tú dobu naozaj nádherný a jeho dobové prvky si ponechal iPhone dodnes. Je až neuveriteľné, aký je iPhone 2G podobný tomu terajšiemu, iPhonu 7, medzi ktorými je až 15 modelov. Apple sa naozaj snažilo a pokrok v technológií je viac ako patrný. Za 10 rokov kompletne zmenilo trh so smartfónmi a my veríme tomu, že rovnako tak zmení aj trh v iných odvetviach. Všetko najlepšie Apple a nech je ten iPhone 8 skutočne taký revolučný ako nám sľubujú úniky a vlastne aj Tim Cook! 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk