iPhone s baterkou na týždeň? Existuje aj prototyp!

0

Je jedno, ako svoj iPhone využívaš a dokonca je aj jedno aký máš model. Určite sa ti neraz stalo, že si sa jednoducho dostal na minimálnu kapacitu svojej baterky a musel si buď extrémne šetriť s každým percentom, ktoré ti do režimu „offline“ zostávalo alebo si hľadal nabíjačku na miestach, o ktorých by si nikdy nepovedal, že ju tam nájdeš. Apple by takémuto štýlu mohlo dať navždy zbohom vďaka novej technológií vodíkovej batérie!

Koniec šetreniu!

Určite nejeden z nás sníva o životnosti batérie v svojom iPhone, ktorá by ho dokázala držať pri živote aspoň jeden celý deň aktívneho používania či dokonca viac dní. V súčasnosti to mnohým príde ako nesplniteľný cieľ pretože kapacita batérií je značne obmedzená konštrukciou telefónu a nepridáva tomu ani fakt, že samotní výrobcovia súčasných smartfónov s Applom na samom vrchole robia tie najtenšie zariadenia, aké sa len robiť dajú.

Práve to je dôvod, prečo musíme často už po 12 hodínách iPhone nabíjať. Toto všetko by však už onedlho mohla byť minulosť.  Britská spoločnosť Intelligent Energy totiž podľa uniknutých informácií spolupracuje výhradne so spoločnosťou Apple, na vývoji špeciálnych batérií, ktoré sú poháňané vodíkom a vydržia celý týždeň. Žeby Apple chystalo revolúciu?

Špeciálna vodíková batéria, ktorá by niekedy v budúcnosti mohla byť teoretickou súčasťou iPhonu vytvára energiu práve vďaka vodíku a kyslíku. Táto technológia dokáže súčasný prototyp (iPhone 6) udržať pri živote, pričom je zariadenie plne používané až celý týždeň, čo je zaručene obdobie, o ktorom sa nám ani nesnívalo. Má to však jedno ALE.

Nabíjanie by práve kvôli technológií muselo byť iné ako ho poznáme dnes. Teda lepšie povedané, ani nie tak iné ako v inej forme. Nefungovalo by to tak, že by sme iPhone večer po ťažkom týždni zasunuli do nabíjačky a následne používali ďalej. Batérie by bolo potrebné po týždni vymienať. Tieto batérie by boli vlastne vysúvateľné kazety, ktoré by sa potom pravdepodobne na špeciálnej nabíjačke dali do pôvodného stavu a po týždni vymenili. Menenie batérií by teda mohlo narušiť čistý a dokonalý dizajn iPhonu.

Prečítaj si tiež: Telefón nabitý do 30 sekúnd? Žiadne sci-fi, budúcnosť!

Dá sa ale povedať, že táto technológia je stále len v plienkach a je možné, že inžinieri v spolupráci s Applom prídu na riešenie, ktoré bude maximálne pohodlné a prínosné pre dizajn iPhonu. Do tej doby si však na vysnívanú výdrž počkáme ešte niekoľko generácií iPhonu. Bolo by úžasné, keby sa stalo Apple priekopníkom v tejto oblasti. Doslova by dorovnalo konkurenciu. Tento sen sa už dokonca podarilo uskutočniť. Na svete je prototyp iPhonu 6, ktorý v sebe obsahuje takúto špeciálnu batériu a pri tom nenarušil ani len trošku dizajn zariadenia. Vyzerá to zaujímavo čo povieš? 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk