iPhone SE je rýchlejší ako iPhone 6S, je to teda najrýchlejší smartfón na svete!

0

Spoločnosť Apple sa rozhodla tento rok urobiť krok, ktorým zaiste potešila nejedného skalného fanúšika značky a zároveň fanúšika 4″ displejov, ktoré sme tu mali naposledy aktualizované v roku 2013, kedy prišiel na trh iPhone 5S a iPhone 5C. Tento rok prišiel model SE, ktorý je mixom iPhonu 5S a iPhonu 6S. Každopádne je to dobrý mix, pretože Apple zničila len konkurencia z vlastných radov. iPhone SE je o čosi rýchlejší ako iPhone 6S!

iPhone SE je rýchlejší ako iPhone 6S, je to teda najrýchlejší smartfón na svete!

iPhone SE je v súčasnosti centrom pozornosti. Nielen kvôli jeho fantastickej cene, pre ktorú si ho môže dovoliť podstatne väčšia klientela ako vlajkové lode 6S a 6S Plus, ale aj pre svoj výkon, ktorý z neho robí najrýchlejší smartfón súčasnosti. Doteraz tento prestížny titul držal iPhone 6S, ktorý v rýchlostnom teste nedokázal poraziť ani Samusng Galaxy S7 Edge. Tentokrát ale Apple porazilo samo seba.

iPhone SE je totiž zhruba rovnako výkonný ako iPhone 6S. Nasvedčuje tomu aj rovnaké HW, ktoré pracuje v obidvoch zariadeniach. Menší iPhone má ale v tomto smere jasnú výhodu. Jeho displej a rozlíšenie je totižto nižšie ako pri väčšom bračekovi, a tak sa celkom logicky procesor o čosi menej namáha, vďaka čomu je rýchlejší ako iPhone 6S.

Nemysli si ale, že ide o nejaké zásadné rozdiely. V celom videu, ktoré nájdeš pod týmto článkom totižto vyhrával len o pár stotiniek sekundy aj keď sem tam prehral. Dokonca sa aj rýchlejšie naštartoval, vďaka čomu je u nás jasným víťazom. Musíme však poznamenať, že pokiaľ sa rozhoduješ práve medzi týmyto zariadeniami a nevieš, ktorý si vybrať, určite sa nepozeraj na rýchlosť, tie rozdiely sú tak drobné, že sa často krát nedajú pozorovať volným okom a nie to ešte v praxi.

iPhone SE - svetapple.sk

V praxi by si si s vysokou pravdepodobnosťou ani len nevšimol, že jeden je rýchlejší ako druhý. Kupuj teda srdcom a rozumom, ktorý by ti mal naznačiť, čo ti viac vyhovuje. Je to menší a pohodlnejší displej zabalený v kompaktnom a starom známom balení iPhonu 5S alebo je to radšej väčší iPhone 6S s väčším displejom a zaoblenými hranami?

Nakoniec máš ešte jednu možnosť, ktorá je v masívnom zástupe aj u nás v redakcií. Je to iPhone 6S Plus. Ten používam aj ja, šéfredaktor a spoluzakladateľ webu a neviem si ho vynachváliť. Z vlastných skúseností ale viem, že jeho veľkosť už môže byť extrém a treba si veľmi dobre rozmyslieť, či väčší displej nebude človeku prekážať v používaní!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk