iPhone X je vraj 2,5 roka popredu!

0

Jedna z najväčších technológií, ktorú sme mali možnosť v iPhone vidieť a zároveň jedna z najproblematickejších častí modelu X je vraj svojim vývojom a prínosom pre technologický svet až dva a pól roka popredu. Uviedol to asi najznámejší Apple analytik Ming-Chi Kuo!

2,5 roka porpedu

Kuo zo začiatku tvrdil, že ide o inováciu, ktorú konkurencia zvládne zhruba za 1-2 roky avšak po tom, ako bližšie preskúmal všetky informácie, ktoré Apple ponúka zistil, že to bude trvať 2,5 roka. Nezabúdajme, že Kuo je jeden z najpresnejších analytikov na svete a len tak hocičo do sveta nevypustí. Ďalšia Kuová informácia potom patrí samotnej výrobe iPhonu X. Práve s tou je najväčší technologický problém a práve kvôli nej musíme na nový model tak dlho čakať.

Do konca roka 2017 sa vraj podarí vyrobiť len zhruba 30-35 miliónov kusov zariadenia, čo teda určite nezasýti obrovský dopyt, ktorý sa automaticky prenesie aj do budúcého roka. To je ale dôvod, prečo konkurencia nebude stíhať, teda minimálne jeden z dôvodov. Komponentov bude stále nedostatok a väčšina z nich poputuje práve do iPhonu. Aj preto je Apple o 2,5 roka popredu.

Hoci konkurencia ponúka veľmi podobnú technológiu, podobnosť hľadaj len z vonkajšej strany. V skutočnosti ide o celkom niečo iné. Zatiaľ čo ostatní totižto ponúkajú len 2D snímanie tváre, ktoré sa dá veľmi ľahko oklamať, iPhone X ponúka 3D snímanie tváre, vďaka infračervenej kamere. Aj preto, lebo je to veľmi náročná technológia na výrobu si ju asi nikto netrúfol začať vyrábať. Apple je momentálne popredu a to by si mala jablková spoločnosť ešte poriadne dlho udržať!

iPhone X - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk