iPhone X a žiadne modely 7S a 7S Plus!

0

Pred pár dňami sme začali špekulovať o tom, že by budúci iPhone teoreticky nemusel niesť názov iPhone 8 ale Apple by ho mohlo pomenovať celkom ináč. V podstate by to dávalo zmysel a nemuseli by sme sa tomu čudovať. Len dnes sa na internete objavila informácia, ktorá naše špekulácie dá sa povedať potvrdila avšak s tým, že poznáme aj názvy všetkých 3 iPhonov. Bude to ale celkom ináč, ako sme si mysleli!

iPhone X

Asi najdôležitejším bodom programu utorkovej konferencie bude práve iPhone X. Pôjde o model, ktorý prinesie 5,8″ OLED displej na celej prednej strane zariadenia a okrem iného sa dočkáme aj výkonnejšieho procesoru, kvalitnejšieho videa a fotografií, no a v neposlednom rade aj lepšej batérie, nového dizajnu či zaujímavých bezpečnostných noviniek.

Presne toto je ten iPhone, ktorý sme doteraz označovali číslicou 8. Tento rok ale pôjde o niečo omnoho viac výnimočné. Pred 10. rokmi bola uvedená na trh vôbec prvá generácia tohto zariadenia a tak to chce Apple aj patrične osláviť. iPhoe X bude akýmsi jubilejným modelom.

iPhone X - svetapple.sk

iPhone X – svetapple.sk

iPhone 8 a iPhone 8 Plus

Možno, že ťa táto informácia prekvapila ešte viac ako to, že Apple predstaví iPhone X. Áno, v šoku sme aj my ale dočkáme sa iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus. Nevieme presne ako moc Apple zasiahne do ich dizajnu ale ide presne o tie dve zariadenia, ktoré sa prednedávnom mali označovať ako iPhone 7S a 7S Plus. Či ponesú zadnú stranu v duchu modelu X uvidíme. Hlavné novinky bude najmä výkonnejší procesor, rýchlejšie nabíjanie či kvalitnejší fotoaparát. Bližšie detaily sa ale dozvieme až v utorok, 12. septembra. Do 2-3 týždňov od Keynote by sme sa mali zariadení dočkať aj u nás doma!

iPhone - svetapple.sk

iPhone – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk