Jeden iPhone 6S vydrží o 2 hodiny dlhšie ako druhý? Je to procesorom, pozor!

0

Spoločnosť Apple dala vyrábať procesory Apple A9 hneď dvom výrobcom naraz. Jedným bol TSMC, ktorý sa postaral o väčšinu produkcie zastaralejšou 16-nm výrobným procesom. Druhým výrobcom bol Juhokórejský Samsung, ktorý sa postaral o menšiu časť produkcie a ten vyrábal novším, 14-nm výrobným procesom. Ako sa ale ukázalo, novší neznamená lepší. Procesor od TSMC vydrží skoro o 2 hodiny dlhšie ako procesor od Samsungu!

TSMC je na tom lepšie

Ako ukázal najnovší GeekBench test, iPhone 6S má dve rozdielne výdrže batérie s dvoma rozdielnymi procesormi. Zo začiatku sme si mysleli, že rozdiel môže predstavovať maximálne niekoľko minút ale ako sa ukázalo ide až o hodiny výdrže, ktoré stratíš tým, že si zakúpiš práve ty ten nesprávny kus (zákon schválnosti). Procesor od TSMC vydržal presne 1 hodinu a 45 minút dlhšie ako procesor od Samsungu. To už ani zďaleka nie je zanedbateľný rozdiel najmä pri smartfónoch kde je každá minúta výdrže dobrá!

iPhone 6s Geekbench Battery Test TSMC vs Samsung

Zaujímavé je však aj to, že medzi procesormi nie je len rozdiel v úspornosti ale aj rozdiel vo výkonnosti. Opäť tu prehráva procesor vyrobený pokročilejšími technológiami. Ako ukázala istá aplikácia, procesor od TSMC získal 66 575 bodov, zatiaľ čo procesor od Samsungu mal vo výsledku len 65 695. Tu však už ide o naozaj zanedbateľný rozdiel. Uvidíme, či bude používateľom, ktorý sa budú na výdrž sťažovať Apple iPhony meniť alebo to, že kamarátov iPhone len tak vydrží o dve hodiny dlhšie ako ten tvoj bude brať ako samozrejmosť.

iPhone 6s AnTuTu Samsung avs TSMC

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk