Jony Ive: „Prvý iPhone vznikol z nenávisti“

0

Jony Ive sa v poslednej dobe poriadne rozhovoril a prezradil nám veľa informácií, ktoré sa týkajú nového ale aj toho starého iPhonu. Dnes sme sa napríklad dozvedeli to, že k vývoju úplne prvej generácie jablkového smartfónu viedla chalanov v spoločnosti nenávisť voči ostatným telefónom.

Vznikol z nenávisti?

iPhone v roku 2007 spôsobil obrovskú revolúciu na pôde smartfónov. Skoro každý jeden výrobca sa následne ubral tou cestou, ktorou sa ubralo aj Apple a tak vznikol presne ten trh, ktorý je v ponuke dodnes. Hoci pôvodnú myšlienku na dotykový telefón, v ktorom sa dá reálne aj pracovať neprinieslo Apple, dostalo ju do absolútnej dokonalosti a v tej dobe nebolo dostať skutočne nič lepšie. Podľa Jonyho Iva nebola hlavným úspechom pri vývoji tohto produktu len dokonalá vízia Steva Jobsa ale aj fakt, že takmer všetci v Apple vtedajšie smartfóny nenávideli. Ako to sám povedal, zväzovali im ruky.

„Keď sme vytvárali prvý iPhone, jedna z najvýznamnejších časti našej motivácie bola práve obmedzenosť, ktorá prichádzala po boku vtedajších telefónov“.

Pri pohľade späť sa im vlastne asi ani sami nečudujeme. Vezmime si to tak, že sa opäť vrátime niekedy do roku 2005-2007. Aké náročné bolo už len vyhľadávanie cez internet, neprehľadné používanie e-mailov či náročné prehrávanie hudby. To všetko pri pamätiach, ktoré sme si vždy museli rozširovať pomocou Micro-SD kariet. Netvrdíme, že s iPhonom neprišli kompromisy ale určite prišla určitá uvoľnenosť a omnoho jednoduchšie ovládanie, ktoré ceníme dodnes a ďakujeme zaň!

iPhone 7 Plus vs. iPhone 2G - svetapple.sk

 

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk