Koľko miesta zaberajú Live Photos?

0

Apple je veľmi zaujímavé predovšetkým v tom, že jeho technológie bývajú často originálne a vo veľkom ich pred ním nepredstavila ešte žiadna iná spoločnosť. Tak isto je to aj s novinkou Live Photos, vďaka ktorej môžeš svoje momenty oživiť videom aj zvukom. Nepotrebuješ na to takmer nič, len dlhšie podržať displej iPhonu. Táto novinka je vynikajúci nápad, ako oživiť fotky, ako je to ale s miestom, ktoré Live Photos zaberajú?

Live Photos vs. pamäť

Pokiaľ by sme mali hovoriť o novom iPhone a jeho fotoaparáte, tak rovno povieme, že sme veľmi milo prekvapení. Nie je to totiž len o megapixeloch, ale Apple podstatne vylepšilo napríklad aj samotný čip, ktorý dokáže zachytiť ešte reálnejšie a živšie farby. To však nie je jediná vec, ktorá je pri novom iPhone živá. Nová funkcia Live Photos totiž oživí aj bežné zábery.

Stačí ju mať zapnutú a pri prezeraní fotiek sa budeš môcť vďaka tomu, že sa zobrazia prakticky ako video pozrieť na to, ako vyzerali. Ide o zlepenec statických fotiek, do ktorých je samostatne nahratý zvuk. Nejde teda o klasické video ale len o fotky. Apple nám prezradilo aj to, aké sú Apple Photos veľké. Majú približne dvojnásobnú veľkosť oproti bežným 12Mpx fotografiám. Tie zvyknú mať okolo 5-6 MB. Pri Live Photos by to teda mohlo byť niečo cez 12-14 MB. To je celkom dosť, najmä pri 16 GB iPhone!

Snímka obrazovky 2015-09-09 o 21.23.40

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk