Koncept iPhone 7. Toto je naozaj zaujímavé!

0

Prednedávnom sme písali o koncepte iPhonu 8, ktorý ponúkal naozaj zaujímavé dizajnové riešenia. Dnes prinášame trocha inú ligu, konkrétne od Martina Hájka, ktorý sa rozhodol, že opäť posunie hranice. Jeho koncept iPhonu 7 má totiž displej aj v hornom či dolnom okraji čím sa stáva ozaj zaujímavým!

Pre aj proti

Voči tomuto konceptu máme svoje pre aj proti. Zmeny sa neudiali na samotnom dizajne zariadenia. iPhone 7 od Martina Hájka vyzerá prakticky rovnako ako súčasný iPhone 6. To, čo je na zariadení iné, uvidíte až vtedy, keď sa na zariadenie pozriete spredu, respektíve, keď zapnete displej. Ten už totiž nie je osadený na klasickom mieste ale pokrýva celú plochu dotykového skla. Tým myslíme aj horný či dolný okraj. Vieme si predstaviť, že niečo takéto, môže pomôcť napríklad pri hraní hier alebo sledovaní filmov, no pokiaľ ste zvyknutý držať iPhone práve za spomínaný okraj, mohli by ste stláčať zbytočné funkcie na displeji, čím by ste míňali batériu ale aj nervy. Druhým a ešte horším dôvodom, prečo by to nemohlo byť tak, ako to vidí Martin Hájek, je jednoducho to, že to nevyzerá dobre. Pokiaľ by malo Apple niečo podobné dopustiť, vieme si predstaviť, že by sa jednotlivé funkcie zobrazovali len v určitých prípadoch a boli by dostupné skôr ako funkcia. Myslíme tým to, že displej by sa po obidvoch stranách rozsvecoval len pri určitej príležitosti.

ip792 ip791 ip79 ip78 ip77 ip72 ip73 ip74 ip75 ip76 ip71 ip7

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk