Ktorý iPhone bude tento rok najúspešnejší?

0

Tento rok prišli na trh henď 3 nové iPhony naraz (respektíve len dva, pokiaľ nerátame verziu „Plus“). V ponuke ale okrem nich ostali aj minuloročné „sedmičky“, ešte staršie 6S-ká a napokon aj model SE, ktorý je takým reinkarnovaným 4″ zariadením. Otázne je, ktorý z nich bude tento rok najpopulárnejší.

Ktorý iPhone si kúpiš ty?

Na túto otázku odpovedalo skoro 1000 respondentov a analytická spoločnosť vyhodnotila, ktorý telefón bude najúspešnejší a ktorý to už má pravdepodobne zrátané. Ukázalo sa, že najväčší úspech majú spolu iPhone 8 a iPhone 8 Plus, ktoré získali v súčte všetkých bodov až 37% c celkového vyhodnotenia. Poďme sa na to ale pozrieť jednotlivo. V takomto prípade jasne vyhráva ten najdrahší iPhone v histórii a to je iPhone X. Ten si podľa najnovšieho výskumu zakúpi až 28% opýtaných, čo je o celých 8% viac ako iPhone 8 Plus, ten sa nachádza druhý v poradí.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus ale urobia tiež svoje predaje. Každý jeden z nich získal 12%, čo robí spolu až 24%. Na to, že ide o minuloročné modely je to veľmi slušné číslo. Nezabudnime podotknúť, že Apple ich podstatne cenovo zvýhodnilo. iPhone 6S už vyzeral, že sa ponúkať nebude, ale predsa. 9% je 9% a v realite ide o milióny predaných kusov. iPhone SE sa tešil popularite asi len po uvedení. Viac ako 1 a pol roka po predstavení majú o neho záujem približne 3% opýtaných. Je teda otázne, či Apple chce predstaviť aj ďalšiu generáciu, vyzerá to skôr, že zariadenie to už má navždy zrátané. Aby sme ale nezabudli, tento prieskum treba brať tiež tak trochu s rezervou. Hoci sú čísla jasné, zariadenia budú v realite kupovať milióny zákazníkov po celom svete. Percentá sa môžu teda mierne líšiť. Poradie ale zrejme ostane rovnaké!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk