Meniť iPhone po jednom alebo dvoch rokoch?

0
iPhone 6 - svetapple.sk

Mnohí používatelia Jablkového iPhonu riešia dilemu a to či sa oplatí iPhone meniť každý rok alebo treba počkať dva. Tí čo žijú na Slovensku a iPhone berú na paušál to také zložite nemajú, keďže po dvojročnej viazanosti jednoducho zoberú nový mobil. Tí, ktorí však kupujú iPhone v kamenných predajniach to také jednoduché nemajú. Ako to teda je s cenou pri iPhone?

Po roku či po dvoch?

Meniť svoj iPhone po jednom alebo po dvoch rokoch? To je otázka, ktorú riešia mnohí fanúšikovia Jablkovej spoločnosti, potom čo si naživo chytia najnovší model a okamžite po ňom zatúžia. Táto otázka je pomerne ťažko zodpovedateľná, no z našej vlastnej skúsenosti vieme minimálne poradiť. iPhony sú zariadenia, ktoré stoja najviac na trhu a očakáva sa, že ich cena nebude klesať tak rýchlo smerom nadol, ako napríklad pri konkurencii. Tento predpoklad je samozrejme správny, keďže iPhony sa predávajú aj po jednom roku používania za pomerne mastné sumy. Pokiaľ sa teda po jednom roku rozhodnete, že chcete vymeniť svoj iPhone, rátajte s tým, že ho predáte približne o 100-200€ (závisí samozrejme od mnohých faktorov) lacnejšie, ako ste ho kúpili. Pokiaľ počkáte dva roky tak  jeho cena klesne o 200-300€ (taktiež je pri každom zariadení individuálna). V priemere teda zistíte, že to, že po roku kúpite nové zariadenie sa vám oplatí úplne rovnako, ako keby ste ho kúpili o rok neskôr.Plynie z toho teda fakt, že pokiaľ chcete nový model, nemusíte rok čakať a jednoducho si ho zakúpiť hneď keďže je veľmi pravdepodobné, že v konečnom dôsledku budete platiť úplne rovnako! Vezmime si dajme tomu nový iPhone 5S za 599€, po roku stojí 399-450€. Za nový model, ktorý stojí 599€ by sme teda doplatili približne 150-200€. Pokiaľ by sme však počkali dva roky iPhone by sme predali za možno 250€, čo je „strata“ 350€. 350:2=175€. V tomto prípade teda vychádza, že každým rokom stratí iPhone hodnotu asi 175€. V konečnom dôsledku je teda jedno či ho kupujete po roku alebo po dvoch, vždy zaplatíte jednu a tú istú sumu!

iPhone 5C - svetapple.sk

iPhone 5C – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk