Na iPhone neprešlo toľko ľudí z Androidu ako by sme očakávali!

0
iPhone 6 vs. Samunsug Galaxy S6 - svetapple.sk

Hneď po tom, ako Tim Cook vyšiel na pódium a predstavil nám, už relatívne známy telefón, ktorý sme mali možnosť vidieť aj na množstve únikov, okamžite sme si mysleli, že väčšie uhlopriečky budú mať vplyv aj na každoročné prechádzanie používateľov Androidu a iných platforiem. Mysleli si to aj analytici, no dnes sa pomaly ukazuje, že opak je pravdou. Na nové iPhony totiž prešlo menej Android používateľov, ako minulý rok!

V číslach

Pokiaľ by sme sa na to celé pozreli v číslach, zistili by sme, že majitelia súčasných Androidov nejavia až taký záujem o iPhone 6/6 Plus, ako by ste očakávali. V číslach to teda znamená, že kým minulý rok pochádzalo 23% nových majiteľov iPhonu z Androidu, tento rok to bolo iba 12%. V skutočnosti vlastnilo iPhone 80% majiteľov nového iPhonu 6 už predtým. Oproti minulému roku je to celkom o 15% viac. 31% z tých, ktorí prešli z Androdiu na iOS volilo iPhone 6 Plus. Zaujímavé je tiež to, že 31% majiteľov iPhonu 6 Plus vlastnilo pred tým iPhone 5S, či staršiu generáciu.

divne

Prečo

Určite sa pýtate, prečo nemajú veľké displeje taký vplyv na prechod z inej platformy. Na toto je tiež relatívne jednoduchá odpoveď. Povedzme si to na rovinu, Apple predstavilo veľké displeje pomerne neskoro a to v dobe, kedy konkurenčný Samsung zväčšuje uhlopriečky každým rokom. Práve to je dôvod, prečo o iPhony 6/6 Plus nejavili nijaký „extra“ veľký záujem používatelia Androidu.

iphone-6-beats-music

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk