Najlacnejší smartfón na svete za 3,3€ je klon iPhonu!

3
iphone-klon---titulná-fotografia---SvetApple

Čo si môžeš kúpiť za 3 eurá a 30 centov? Jedno menu v reštaurácií? Možno by si sa zmestil ale čosi by si ešte musel prihodiť. Možno by si bol prekvapený, no za túto čiastku si môžeš v dnešnej dobe zakúpiť aj smartfón. Nehovoríme o žiadnom „fantastickom a výhodnom“ paušále ale o originálnom telefóne, ktorý okrem toho, že je najlacnejší na svete, má svoj štýl. Vyzerá ako iPhone!

Najlacnejší smartfón na svete je klon iPhonu!

Freedom 251, ktorý predstavila spoločnosť Ringing Bells, ktorá vznikla len minulý rok je najlacnejším smartfónom na svete, pretože stojí len 251 rupií, čo je v prepočte približne 3,3€. Nie nepomýlili sme sa v čiarke, toto zariadenie skutočne stojí toľko, koľko sme napísali. Firma ktorá ho vyrába je jednou z najrýchlejšie rastúcich spoločností, ktoré vyrábajú podobné zariadenia na indickom trhu.

Preslávila sa predovšetkým svojim smartfónom, ktorý predstavila pri svojom vzniku. Tento telefón stál 2999 rupií (niečo okolo 30€) a bol najlacnejším smartfónom, na ktorom bol dostupný 4G internet. Ak sa nad tým zamyslíme, oproti tomu, čo spoločnosť predstavila teraz je to doslova luxus. Najnovšia novinka je totižto tak lacná, že tomu človek až nechce veriť. Pritom jeho parametre vôbec nie sú zlé!

Disponuje 4″ displejom s pomerne vysokým rozlíšením 960×560, 4-jadrovým procesorom, ktorý je taktovaný na 1,3Ghz, 1GB RAM, 8GB vstavaného vnútorného úložiska s podporou MicroSD kariet. Na zadnej strane sa nachádza síce slabší ale na cenovku až veľmi slušný fotoaparát s rozlíšením 3,2mpx.

iPhone - svetapple.sk

Prekvapením je aj to, že fotoaparát nájdeme aj vpredu a to s rozlíšením 0,3mpx. Batéria má potom kapacitu 1450mAh, čo síce nie je najviac, ale na bežný deň so smartfónom za 3,3€ to určite bude stačiť, možno by si si mohol kúpiť rovno zo dva. Jeden by si používal do obeda a druhý po obede. Vo vnútri telefónu nájdeme samozrejme Andorid a to konkrétne jeho najnovšiu verziu 5.1 Lollipop.

Telefón je vyrobený kompletne z plastu a hoci sa snaží napodnobniť iPhone, nesiaha mu ani po členky. To ale ani nemusí. Klasický iPhone je totiž v základnej verzí asi 200x drahší a tak sa rozdiel v cene a spracovaní dá pochopiť. Čo povieš, kupuješ ich zopár? 😀

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk