Najväčšia slabina vo fotoaparáte iPhone !

0
iPhone 6 Plus - svetapple.sk

Spoločnosť Apple predstavuje svoje vynovené smartfóny každý rok a ináč tomu nebolo ani minulý rok, kedy sa na trhu objavil iPhone6 a aj jeho verzia Plus. Toto zariadenie ponúklo opäť o čosi lepší foťák, ktorý si nevieme vynachváliť. V Bussiness Insidery, ho však zobrali na test a objavili jeho najväčšiu slabinu! Čo to je? Je to zoom!

Digitálny zoom

V redakcii svetoznámeho magazínu sa rozhodli, že zoberú iPhone  a jednu zrkadlovku značky Canon a oboma zariadeniami vytvoria úplne rovnaký snímok, ktorý následne editujú v profesionálnych programoch na počítači. Ukázala sa však slabina iPhone, ktorá to jednoducho neumožnila a tak bolo možné upraviť len fotografiu zo zrkadlovky. Dôvod bol prostý.

Apple pri svojom iPhone nevyužíva digitálny zoom ale len priblíženie obrazu, čo znamená, že pokiaľ si chcete urobiť fotografiu zblízka, vytvorí vám rovnaký snímok, ako by ste ju odfotili z rovnakého miesta, no nepoužili by ste zoom. Následne sa len fotografia priblíži a zoom je na svete. Je to práve jedna z vecí, prečo po priblížení fotka tak výrazne stratí na svojej kvalite.

Samozrejme netreba si z toho nič robiť, s vašim iPhonom určite nebudete tak často fotiť vzdialené objekty a ak aj áno, jednoducho si k nim spravíte o nejaký ten krôčik viac. Navyše treba brať na vedomie aj to, že nie len iPhone má tento problém ale aj konkurenčné zariadenia spoločností, ako je napríklad Samsung, LG či HTC!

Len tak mimochodom, pokiaľ radi fotíte na vašom iPhone, neváhajte a zašlite nám vydarené zábery na e-mail: zachytilsom@svetapple.sk. My ich následne zverejníme na našej novej FB stránke #ZACHYTENENAIPHONE!

Fotka zachytená na zrkadlovke Canon - svetapple.sk

Fotka zachytená na zrkadlovke Canon – svetapple.sk

Fotka zachytená na iPhone 6 - svetapple.sk

Fotka zachytená na iPhone 6 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk