Ako nastaviť vlastné zvonenie na iPhone?

1

Určite vieš, že na svojom iPhone môžeš mať aj zvonenie svojej obľúbenej pesničky, ale tiež si to asi nikdy neskúsil, pretože ti to prišlo komplikované alebo sa ti jednoducho nechcelo. Nech už je dôvod akýkoľvek, teraz si si otvoril návod, ako na to a môžes si to konečne spraviť. Návod obsahuje až dve časti. Prvá je o pridávaní pomocou iTunes a druhá pomocou webu, fungujú obe, tak hor sa do toho! 

Návod cez iTunes

Poďme pekne poporiadku a ukážme si, ako sa to celé robí cez iTunes. V prvom rade potrebujeme všetko k tomu potrebné. Teda iTunes v počítači, iPhone/iPad/iPod a samozrejme káblik, ktorým prepojíme počítač a zariadenie. Akonáhle toto máme, môžeme ísť nižšie na návod.

 1. V prvom rade prichádza výber tej pravej skladby, ktorú budeme mať ako zvonenie. Treba si overiť, či sa určite nachádza v tvojej iTunes knižnici. Ak to tak je, môžeme pokračovať ďalej.
 2. V druhej časti návodu budeme skladbu orezávať tak, aby nám spĺňala limit pre zvonenie. Klikni pravým priamo na skladbu>Informácie>Možnosti, tu si nastavíme presne čas, kedy nám naša skladba začne hrať potom, ako nám niekto zavolá. Môžeš si tu nastaviť buď začiatok, prípadne refrén, to už je individuálna vec. Ak sa ti to nepáči, tento krok môžeš preskočiť, odporúčame ale orez minimálne na tých skladbách, ktoré majú dlhší, prípadne tichý začiatok.
 3. Akonáhle si spokojný so svojim výberom a máš všetko orezané, prípadne si skladbu nechal tak, klikni pravým a zvoľ funkciu vytvoriť ACC verziu – teraz ti vznikol nový súbor s novým trvaním, nezabúdaj ale na to, že starý súbor je stále „orezaný“ takže sa vráť do kroku číslo 2 a zruš orezanie.
 4. Teraz musíš nájsť pesničku a premenovať jej koncovku súboru na „.m4r“, (niekedy sa upravená verzia nemusí objaviť hneď pod pôvodnou MP3 nahrávkou, nastav si preto zoradenie podľa názvu, tam to zaručene nájdeš)
 5. V kroku číslo päť budeme synchronizovať. Stačí ak pripojíme iPhone/iPad/iPod a nastavíme synchronizáciu všetkých zvukov z knižnice, v prípade potreby sa dajú tieto zvuky aj priamo povyberať.
 6. Hotovo, už len v iPhone nastav originál zvonenie! 🙂

Návod cez internet

Ak sa ti návod vyššie zdal komplikovaný, prípadne ti to úplne nevyšlo, prinášame ti ešte jeden návod, ktorý budeš môcť urobiť cez internet a ktorý je minimálne podľa nás o čosi jednoduchší. Poďme teda na to.

 1. Ako prvé si otvor na svojom Macu alebo Windows PC web stránku www.free-ringtones.cc.            
 2. Nájdi si svoj obľúbený song, ktorý by si chcel počúvať na zvonení, prípadne ho pridaj rovno zo svojho počítača. Ak sa rozhodneš pre druhú možnosť, počas importu rovno vyber tú časť pesničky, ktorú budeš chcieť pri zvonení počuť, podobne ako v prvom návode.
 3. Stiahni si zvonenie do svojho počítača
 4. Teraz nájdi v stiahnutých súboroch svoje nové zvonenie a potiahnutím ho presuň zo zložky priamo do iTunes. Program už dokáže rozoznať, že ide o zvonenie, pretože je uložené vo formáte „.m4r“.
 5. Zvonenia sa teraz nachádzajú už klasicky v ľavom menu, hneď pod položkou „zvuky“. V iTunes prepni na iPhone, zvoľ možnosť vlastnosti iPhone>Zvuky>Synchronizovať. Teraz sa už tvoje zvonenie nachádza v iPhone, tak len prejdi do nastavení a vyber ho.
 6. Hotovo, veselo telefonuj!

 

Zvonenie - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk