Nikdy never internetu, toto je vraj iPhone 8!

0

Dávaj pozor na to, čo nakupuješ na internete. Veľmi ľahko sa ti môže stať, že za veľa peňazí dostaneš len veľmi málo muziky. Tabrej Mehaboob Nagrali by o tom vedel rozprávať. Za svoj „iPhone 8“ zaplatil neskutočných $860 avšak na miesto jablkového zariadenia našiel v zásielke čistiaci prostriedok.

Opatrnosti nikdy nie je dosť

Aj keď je v dnešnej dobe nakupovanie na internete omnoho bezpečnejšie ako v minulosti, stále sa nájde obrovské množstvo špekulantov, ktorí tento priestor využívajú predovšetkým na veľmi škaredé podvody. Nejeden z nás sa už takto nachytal a najhoršie na tom vždy bolo, že sa s tým nikdy nedalo nič moc robiť. Mladý 26 ročný softvérový inžinier z Indie by ale o tom vedel rozprávať. Tabrej Mehaboob Nagrali si prednedávnom objednal na Flipkarte (Indická napodobenina Amazonu) produkt, po ktorom tak dlho túžil. Za tvrdo zarobených $860 si objednal nový iPhone 8.

V pondelok, 22. januára mu prišla zásielka do rúk. Logicky sa veľmi tešil a tak balenie otvoril. Akonáhle ale zistil čo je dnu asi už takú veľkú radosť nemal. Na miesto cupertinskej našiel v balení od iPhone čistiaci prostriedok. Musel to byť samozrejme obrovský šok, najmä po tom, koľko za tento „iPhone“ vlastne zaplatil. Nagrali ale neváhal a okamžite kontaktoval políciu v Bombaji, kde všetko nahlásil.

Na miesto iPhonu čistiaci prostriedok? Za $860 určite nie! - svetapple.sk

Na miesto iPhonu čistiaci prostriedok? Za $860 určite nie! – svetapple.sk

„Nagrali sa na nás včera obrátil, aby podal sťažnosť na spoločnosť Flipkart z dôvodu podvodu,“  povedal Avinash Shingte (Vrchný inšpektor miestnej polície). Čo sa týka Flipkartu, situáciu samozrejme zaregistroval a stihol sa aj vyjadriť formou, že niečo podobne netoleruje a všetko vyrieši. Podobné obchody žiaľ predávajúci zneužívajú aj na takéto prípady a Nagrali nebol jedinou obeťou. Dva roky dozadu sa niečo podobné stalo istému Anandovi Bhalakimu.

Namiesto Galaxy Note 4 mu prišlo v balíku mydlo. Okrem mydla však dostal aj nabíjací kábel na Android (predajca bol akýsi štedrý). Uvidíme ako sa toto celé skončí, ale minimálne zo strany Flipkartu by možno bolo na mieste, keby Nagralimu vrátil peniaze. Hodnota toho internetového predajcu bola minulý rok vyčíslená na zhruba 11,6 miliardy amerických dolárov. S $860 teda určite problém nebude.

No a čo by sme chceli týmto článkom odkázať vám? Asi len toľko, že hoci je na internete nakupovanie jednoduché, treba si skutočne dávať pozor, od koho nakupujete. Jedna chyba môže stať stovky eur a nikdy sa vám nemusia vrátiť.

Dva roky dozadu našiel podobné prekvapenie v balíku niekto iný! - svetapple.sk

Dva roky dozadu našiel podobné prekvapenie v balíku niekto iný! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk