Nový herný ovládač pre iPad Mini!

0

Všetci dobre vieme, že niektoré hry nie sú dobre optimalizované najmä po stránke ovládateľnosti. Môže za to hlavne displej, na ktorý sa prenáša ovládanie a tak si nemôžeme vychutnať hru na jeho celej ploche. Tento problém sa snažia vyriešiť výrobcovia ovládačov pre iOS, prípadne Android, ktorí nám ponúkajú čiastočné riešenie. Takým je napríklad „Gamevice“ od spoločnosti Wikipad!

Gamevice

Tento herný ovládač je konkrétne kompatibilný s iPadom Mini. Po dizajnovej stránke pripomína ten, ktorý poznáme z hernej konzoly Wii U. Skladá sa z dvoch častí, ktoré obklopujú iPad z hornej a dolnej strany. Ovládač nám ponúkne množstvo hracích prvkov, ktoré poznáme napríklad z konzol. Tým pádom si budeme môcť naplno vychutnať naše obľúbené tituly z AppStore! Predaj Gamevice je plánovaný na koniec tohto roku, no cena stále nie je známa.

Zdá sa teda, že herné ovládače, ponúkajúce smartfónom ovládateľnosť ako na konzolách, sa stávajú čoraz významnejšími. Všimli si to aj výrobcovia a na tohtoročnej hernej výstave E3 ovládače ponúklo niekoľko z nich. Počet takýchto prototypov a podobných hracích prvkov stále narastá a získavajú si u používateľov väčšiu popularitu.

gamevice2

GTA San Andreas hrané pomocou „Gamevice“ – svetapple.sk

Čo poviete vy? Páči sa vám takýto štýl ovládania alebo ste skôr za to klasické na displeji?

zdroj:macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk