Nový iPad Air 2 ponúka až 8 jadrovú GPU!

0
Apple iPad Air 2 - svetapple.sk

O tom, že je nový iPad Air 2 zatiaľ najvýkonnejším zariadením v hisórií iOS, už vieme pomerne dlho. Dnes sme sa však dozvedeli, že inžinieri posunuli hranice ešte vyššie a nový iPad Air druhej generácie ponúka až osemjadrovú grafiku. Aký je výsledok? Až o 150% vyšší výkon v porovnaní so starším iPadom Air! Tu sú tri hlavné dôvod, prečo Apple pravdepodobne pristúpilo k tomuto kroku!

Grafika v hrách

iOS zariadenia patria medzi špičku v optimalizácií medzi operačným systémom a hardvérom, vďaka čomunepotrebujú disponovať papierovo vyšším výkonom, ako konkurencia, no predsa sú lepšie. Nový iPad Air 2 však ponúka naozaj ohromujúci výkon, čo potvrdil aj pri svojej 8 jadrovej grafike. Vďaka tomuto, by mohlo Apple súťažiť aj s konkurenčnou Nvidiou a jej procesoru K1. Ako by sa to malo prejavovať v hrách, zatiaľ nevieme. Čo však vieme je to, že dnešné herné vrcholy pre iOS, ako je napríklad Real Racing 3 či Modern Combat 5, budú pre veľký iPad naozaj priemernými hrami a nebude sa s nimi absolútne trápiť!

ipad

Split-Screen mód

Druhým možným dôvodom, prečo Apple použilo tak výkonnú GPU, je predstavenie dlho očakávaného Split-screen módu, ktorý mal za úlohu zobrazovať minimálne dve aplikácie naraz. Ten však spolu s iOS 8 neprišiel, ale kto vie. Možno nám Apple ponúkne „Vianočný bonus“! 🙂

ss

Predstavenie iPadu Pro

posledným zaujímavým dôvodom by malo byť práve plánované predstavenie iPadu Pro. Práve ten by mal totiž priniesť podobný, či dokonca ešte výkonnejší hardvér, ktorého súčasťou by bol aj extrémne výkonný grafický čip. V tomto prípade možno Apple čip len testuje a skúša, či je pre zariadenie tým vhodným. Samozrejme všetko sú to len teórie, ktoré nemáme podložené žiadnými dôkazmi. Preto musíme počkať, či nám Apple niečo predstaví alebo predvedie. Veď iPad Air 2 je najlepším tabletom na svete!

ipad4

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk