Na nový iPhone SE budeme môžno musieť zabudnúť!

0

Určite si pamätáš to, keď Apple predstavilo iPhone 5. Bol to posledný model, na ktorom sa ešte teoreticky mohol podieľať aj Steve Jobs a zároveň šlo o zaujímavú zmenu so zväčšením displeja o jeden riadok ikoniek v menu iOS. Telefón bol celkom úspešný, rovnako tak ako aj jeho legendárna vylepšená verzia s označením 5S. Aj tá je už dnes zastaralá a v dizajne klasickej „päťky“ momentálne tróni hardvér 6S-ka. Nazývame ho ako iPhone SE a jeho budúcnosť je otázna.

Vraj sme mali mať bezrámčekový displej

Podľa najnovších informácií mal iPhone SE priniesť rovnakú novinku ako tento rok priniesol iPhone X. Je to bezrámčekový OLED displej na celej prednej strane. Pri novinke malo ísť konkrétne o uhlopriečku 5,28″. V ponuke iPhonov by tak tvoril absolútne najmenší variant.

Apple vraj dokonca svojmu najväčšiemu dodávateľovi, Samsungu odoslalo aj objednávku na tri modely displeja. Jeden mal mať uhlopriečku 5,28″, druhý 5,85″ a tretí 6,46″. Prvý z trojice mal predstavovať budúcu generáciu SE, druhý model iPhone 9 a tretí iPhone 9 Plus. Ako sa ale ukazuje, všetko bude asi trošku ináč.

Apple údajne objednávky pre najmenšiu verziu zrušilo. Špekuluje sa, že tento krok prišiel s teoreticky nízkym záujmom o zariadenie. V poslednej dobe aj tak prevládajú väčšie uhlopriečky a tak 5,28″ model by v ponuke bezrámčekových iPhonov nemal čo robiť. Z toho nám ale vyplýva aj to, že Apple už možno úplne zanevrie na model SE. Je síce pravda, že stále môže prísť aj s klasickým 4″ displejom avšak otázne je, či chce mať Apple po boku super-moderných bezrámčekových displejov aj jeden takýto zastaralý. My si myslíme, že nie. Každopádne, situáciu budeme neustále sledovať a včas ťa na ňu upozorňovať!

iPhone SE - svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk