Nový zaujímavý patent Apple

0

Spoločnosť Apple raz za čas patentuje nejaký nápad, ktorý sa však vo väčšine prípadov nikdy nedočká sériovej podoby. Niektoré patenty sú však doslova úžasné a ich jednoduchosť a zároveň funkcionalita občas vyráža dych. Dnes prišla spoločnosť s ďalším zaujímavým patentom, ktorý by mohol umiestniť rôzne senzory vrátane nabíjania napríklad priamo do Apple loga!

Nový patent

Spoločnosť Apple si v dnešných dňoch nechala na patentovom úrade uznať nový patent, ktorý prináša naozaj zaujímavé a hlavne praktické riešenie voči dizajnu jeho zariadení. Mnohé senzory ako napríklad meranie srdečného tepu či senzor, ktorý môže zaznamenávať vodivosť kože  by sa totiž dali implementovať priamo do zadného loga na iPhonoch či iPadoch, vďaka čomu by sa spojilo príjemné s užitočným. Apple by zísal novú funkciu a používateľ zasa pekný dizajn.

Apple by však svoje senzory či dokonca bezdrôtové nabíjanie nemusel umiestniť len do loga spoločnosti. Veľmi kreatívne sa totiž dá, minimálne podľa patentu využiť aj nápis „iPhone“ na zadnej strane zariadenia. Na následujúcom patent teda môžme vidieť to, že Apple niekedy vymyslí naozaj úžasné nápady avšak nie vždy ich dotiahne do úplného konca, keďže ich kvôli príliš vysokým nákladom na výrobe nezaradí do nových zariadení. Každopádne, čo by si povedal na to, keby sa tvoj iPhone nabíjal bezdrôtovo cez logo či nápis na zadnej strane? Nám by sa to určite páčilo!

Nový patent spoločnosti Apple - svetapple.sk

Nový patent spoločnosti Apple – svetapple.sk

Nový patent spoločnosti Apple - svetapple.sk

Nový patent spoločnosti Apple – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk