Odstráni Apple z iPhonu aj Lightning?

0

Apple je firma, ktorá robí razantné zmeny a nebojí sa urobiť také zásahy do zariadení, ktoré môžu až veľmi prekážať jej zákazníkom. Tak napríklad taký Jack, ktorý používali milióny ľudí po celom svete skrátka z roka na rok zmizol a hudba sa dá po novom počúvať buď cez reproduktory, Bluetooth alebo Lightning EarPods. Ak teda Apple odstránilo Jack, nebude mať až taký problém odstraňovať ďalej, ďalší konektor by mohol byť pokojne Lighnitng a nie je to nezmysel. Prečítaj si prečo!

Po vzore MacBooku

Rovnako ako MacBook, aj iPhone musí byť najmodernejšie zariadenie na tejto planéte a všetci v Apple to aj veľmi dobre vedia a snažia sa prispôsobiť jeho schopnosti a technológie tomu, aby to tak s určitosťou bolo. MacBook Pro ale po novom tiež prišiel o konektory a nabíja sa len cez jediný výstup, ktorý ponúka pri svojich počítačoch. Jedná sa o modernú koncovku USB-C, ktorá sa začína používať čoraz viac a viac. Problém medzi Macom a iPhonom je ale taký, že iPhone používa klasický Lighnting kábel s koncovkou klasického USB. Do nového Macu ho teda nezapojíš. Tento rok by sa to ale mohlo zmeniť.

Apple bude totižto pracovať naďalej na tom, aby sa postupne zbavil všetkých káblov a všetko fungovalo na bezdrôtovej báze. Je to budúcnosť používania moderných technológií a v jednej z najväčších technologických spoločností na svete to samozrejme dobre vedia.

Lighnitng - svetapple.sk

Dve možnosti

Apple bude mať v budúcom iPhone dve možnosti ako vyriešiť problém, ktorý vlastne ani nie je problém. Prvá možnosť je odstrániť Lightning z iPhonu úplne s tým, že tu ale nebude pasovať žiadna iná koncovka. Miesto, kde dnes strkáme káblik bude jednoducho zaslepené a nenájdeme na ňom vôbec nič. Ako ale iPhone pripojíme do počítača? To je pomerne jednoduché, na všetko bude slúžiť technológia bezdrôtového nabíjania. Telefón si položíme niekam na podložku a on sa nám za pár desiatok minút nabije. Pomocou tejto podložky by sme si potom mohli aj prenášať dáta do zariadenia a podobne. Skrátka, všetko by fungovalo touto formou.

Má to ale jednu veľkú nevýhodu, ktorú by muselo Apple pred takýmto niečim vyriešiť a tou nevýhodou je samotná baterka. Ak by bola podložka veľká, človek by si ju určite nebral všade so sebou tak, ako súčasnú nabíjačku. Ak by sa mu ale telefón vybil, čo potom? V tomto prípade by bolo dobré urobiť niečo s baterkou, aby zniesla trošku viac. Súčasná výdrž je v rámci zariadení síce priemerná, no pre používateľa jednoducho úbohá. Druhým riešením by bolo bezdrôtové nabíjanie na štýl Apple Watch. Nabíjačka vyzerá ako nabíjačka, má trošku väčšie rozmery ale v zásade by nemali ovplyvniť miesto, no a samozrejme nabiť s ňou môžeš hodinky kde len chceš. Takéto riešenie si vieme predstaviť už skôr.

Realita žiaľ ale bude asi taká, že Apple zabije Lighnting a nahradí ho vstupom USB-C. Znamená to teda, že k telefónu dostaneš obojstranný USB-C káblik, aby si ho mohol pripojiť do Macu. Očakávame ale, že ak príde takéto riešenie, v krabici budeme mať aj druhú redukciu (nie len pre jack), pomocou ktorej budeme používať USB-C aj na počítačoch, ktoré majú výstup len pre klasické USB. Všetko je to v rámci budúcnosti a my sa už dnes tešíme, ako to dopadne.

Nabíjanie - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk