Podiel iOS na trhu stále stúpa!

0
iOS 8 -svetapple.sk

Apple počas minulého roka predstavilo dva nové iPhony a ako sa časom ukázalo išlo o skvelý ťah, keďže si ich okamžite zakúpili milióny spokojných používateľov. Práve to sa vraj podpísalo pod nárast podielu predaja iOS. Analytické spoločnosti hlásia, že iOS zvýšil svoj podiel až v 9 krajinách a to už je čo povedať! Bolo to konkrétne v USA, Číne, Austrálii, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Veľkej Británii. Jedinou výnimkou je Japonsko!

Podiel rastie!

Začnime USA, kde nový iPhone zvýšil svoj podiel za posledné 3 mesiace až o 4,3% a dostal sa tak na hodnotu 47,4%.  Nový iPhone bol ako ináč najpredávanejším zariadením v celej USA a tvoril približne 19% všetkých predaných smartfónov. Najviac zariadení bolo predaných cez operátorov Verizone a AT&T, ktorých predaje činili približne 57% všetkých predaných zariadení v USA!

Najväčší nárast podielu na trhu bol zaznamenaný vo Veľkej Británii, kde vzrástol o úctyhodných 12,2% čím sa dostal na hodnotu 42,5%! Najnižší nárast podielu na trhu bol zaznamenaný naopak v Číne, kde predstavoval „len“ 1,1% vďaka čomu sa v krajne zvýšil jeho podiel na 18,1%. Najviac zariadení predal tamojší operátor (mimochodom najväčší na svete) China Mobile, ktorý sa postaral až o 63% zariadení. Zaujímavé je aj to, že väčší model, iPhone 6 Plus získal 41% podiel na trhu phabletov v USA, ktorému ešte donedávna kraľoval juhokórejský Samsung Galaxy Note! Je teda vidieť, že Apple vďaka novým iPhonom hýbe trhom a to doslova!

iPhone 6 -svetapple.sk

iPhone 6 -svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk