Poradí si iPhone X s vysokým napätím?

0

Osobná ochrana patrila vždy k niečomu, na čo niektorí ľudia mysleli pred tým, než sa vybrali von. Niekedy sa skrátka stane, že sa dostaneme na nepríjemne miesto, medzi nepríjemných ľudí a jediné východisko z tejto situácie môže byť práve sebaobrana. Na to sa tá využiť napríklad Taser priamo v kryte na iPhone. Odolá mu ale druhý iPhone?

Taser vs. iPhone

Jedna z obľúbených preventívnych „zbraní“ môže byť aj Taser. Pokiaľ vás niekto napadne, jednoducho mu udelíte poriadnu dávku elektrickej energie a jeho to určite aspoň na pár sekúnd poznamená. Práve toto je čas, kedy môže človek z nebezpečenstva uniknúť. Tasery sú dnes dostupné naozaj v najrôznejších podobách. Sú buď také, pri ktorých vieme presne vyčítať na čo sú určené, no a potom také, ktoré sú zakamuflované.

V poslednej dobe je veľmi obľúbenou kamuflážou práve obal na telefón. Dôvod? Máme ho skoro vždy a stále pri sebe a tak, v prípade nebezpečenstva stačí siahnuť do vrecka a zneškodniť napríklad aj útočníka. Čo však ale, keď sa celkom netrafíme a dáme dávku napríklad jeho telefónu? Je to možno hlúpy test ale perfektne ukazuje to, ako je iPhone X odolný voči vysokému napätiu. Popravde, vôbec by sme sa nečudovali, keby telefón nevydržal. Predsa len má kovovú konštrukciu a ide o elektrické zariadenie.

Podobná dávka môže spôsobiť poriadne problémy. Tak či onak, viac si už pozri priamo na videu, v ktorom sú porovnávané napríklad aj také zariadenia ako starodávna a tiež novodobá Nokia 3310 alebo ostatné iPhony. Zakúpil by si si Taser v kryte na telefón alebo si myslíš, že je to nezmysel.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk