Porovnanie iOS 1 a iOS 11 po 10 rokoch!

0

10 rokov je poriadne dlhá doba a najmä v technologickom priemysle, kde sa inovácie objavujú prakticky úplne non-stop. To, čo bolo v kurze minulý rok, je dnes zastaralé a presne tak to je aj so softvérom. Prvá verzia iOS prišla ešte v roku 2007 a dnes oslavuje tak ako prvý iPhone – 10. výročie. Zmenil sa, a to poriadne. Niečo tu však stále ostáva rovnaké ako pred desiatimi rokmi. Čo to asi je?

iOS 1-11

Za 10 rokov sa toho naozaj stihlo zmeniť dosť. Napríklad dizajn samotného iOS. S príchodom iOS 7 zmenil tento operačný systém kompletne všetko a prešiel na moderný Flat dizajn, ktorý pozostáva predovšetkým z jednoduchých farieb a prehľadného vyobrazenia.

Rovnako tak pribudli aj novinky, ako ovládacie centrum či Widgety, avšak jedna vec sa nezmenila a pravdepodobne sa ani nikdy nezmení. Je to užívateľské rozhranie, ktoré celú dobu vyzerá rovnako a funguje perfektne. Práve vďaka nemu je iPhone tak perfektný produkt aký je a práve vďaka nemu ho milujú milióny používateľov po celom svete.

Za 10 rokov prešiel poriadne dlhú cestu a musíme povedať, že sa aj poriadne zmenil a prispôsobil dobe. Aj napriek tomu má ale mnoho spoločného s prvou verziou a to je skutočne fascinujúce. Pozri sa na videu, ako tento operačný systém vyzeral kedysi a ako vyzerá dnes. Vedel by si ovládať iOS 11, keby celý ten čas používaš len iOS 1? 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk