Použije Apple v iPhone 6 zafír alebo nie?

0

Už sme vám priniesli dva testy, na ktorých je údajný predný panel iPhonu 6 vystavovaný extrémnym testom zameraným na odolnosť predného sklíčka. Dnes sa však pozrieme na to, či je sklo vyrobené zo zafíru alebo ide o Gorilla Glass!

Ako obstojí oproti brúsnemu papieru či granátu?

O tom ako toto sklo odoláva proti kľúčom, klincu či dokonca ostrému nožu sme sa už dozvedeli v starších videách. V tom dnešnom nám ho jeho autor vystavil brúsnemu papieru a takisto granátu. Ich celková priečka na stupnici tvrdosti je 8 a 7. Zafírové sklíčko, ktoré momentálne Apple používa v senzoroch Touch ID má tvrdosť okolo 9 (Pre porovnanie displej poslednej generácie iPhonu 5S má tvrdosť na úrovni okolo 6-8). V teste je predný panel vystavený obom materiálom. Výsledok možno prekvap,í no po obidvoch na sklíčku zostane stopa.

watch-how-the-iphone-6-sapphire-crystal-display-holds-up-in-this-scratch-and-bending-test

Ide o zafír alebo nie? – svetapple.sk

Zmes zafíru a Gorilla Glass

Výsledky síce napovedajú skôr pre Gorilla Glass, no pre porovnanie, na iPhone 5S zanechali materiály omnoho väčšie stopy ako na „šestke“. Výsledok by mohol znamenať to, že Apple nepoužije priamo zafírové sklíčko ale skombinuje ho  s Gorilla Glass. Aj napriek tomu, že by sa priamo nejednalo o materiál, po ktorom množstvo potencionálnych majiteľov túži, na posledných videách sme mohli vidieť, že je omnoho odolnejší ako jeho staršia generácia!

zdroj:macrumors.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk