Používatelia iPhone 6 Plus spotrebujú 2X viac dát ako používatelia iPhone 6!

0
iPhone 6 plus - svetapple.sk

Apple predstavilo dva nové iPhony ešte v septembri minulého roka a väčší z dvojice je používaný skôr ako dokonalý pracovný nástroj, pričom klasický iPhone 6 s 4,7″ displejom je stále použiteľný, ako bežný smartfón. To, že má telefón väčší displej znamená, že sa naň zmestí viac. No a to, že sa naň zmesti viac znamená, že sa to podpíše na dátach!

2x viac než na iPhone 6!

Pokiaľ ste používateľom iPhone 6, možno ste sami zistili, že telefón používate naozaj stále a predovšetkým na to, aby ste si pozreli vaše obľúbené stránky, Facebook, rozposlali zopár e-mailov či kukli najnovšie videá na YouTube. Je to logické! Na väčší displej sa toho zmestí omnoho viac a iPhone 6 Plus už môže byť vnímaný v istom slova zmysle aj ako mini tablet. Znamená to teda, že je omnoho väčšia pravdepodobnosť, že pri jeho používaní miniete viacej dát, ako v prípade, že používate menší 4,7″ model.

Táto správa je určite veľmi zaujímavá a pokiaľ si predplácate „neobmedzený internet“ (čo u našich operátorov, pri bežných balíčkoch znamená 2GB, a potom extrémne spomalenie), odporúčame zobrať menší model, či naozaj pouvažovať nad tým, či si nezobrať drahší paušál! Pokiaľ si iPhone 6 porovnáme napríklad s takým legendárnym iPhonom 3GS, ktorý tento rok oslavuje už 6 rokov, zistíme, že na iPhone 6 Plus spotrebujeme až 10x viac mobilných dát, ako na jeho dávnom predchodcovi!

Treba však dodať, že v roku 2009, kedy bolo zariadenie predstavené, ponúkal trh niekoľkonásobne menej aplikácií, pri ktorých by ste využíval mobilný internet a omnoho nižšie bolo taktiež rozlíšenie  ako aj uhlopriečka displeja, čo znamenalo, omnoho menej zobrazeného obsahu. V konečnom dôsledku to teda dáva celkom logický význam, no nie? 🙂

Využívanie mobilného internetu, veľké porovnanie! - svetapple.sk

Využívanie mobilného internetu, veľké porovnanie! – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk