Pozri sa na aplikáciu, v ktorej naplno využiješ 2GB RAM v novom iPhone!

0

Apple vyzerá na papieroch, ako keby zaspalo dobu. Jeho špičkové produkty, ktoré bežia na operačnom systéme iOS majú totiž pomerne nízke parametre oproti konkurencii, no zato ponúkajú veľmi dobre optimalizovaný operačný systém, čím ju hravo porazia. Nový iPhone 6S ponúka až 2GB operačnej pamäte RAM. iPhone sa vďaka tomu celkovo zrýchlil a taktiež sa ukazuje, že vyššia operačná pamäť ulahodila aj jednej zo vstavaných aplikácii!

2GB RAM pre Safari

Jedným z najväčších „žrútov“ pamäte RAM je jednoznačne aplikácia, ktorú poznáme pod názvom „Safari“. Je to internetový prehliadač a na to aby mohol správne fungovať a hlavne na to, aby mohol mať používateľ otvorených viacero okien naraz potrebuje aj viacej GB pamäte RAM. Tu sa mu však pri predošlých modeloch dostával len 1GB čo bolo poznať pri rýchlosti či zamazaní, poprípade padaní samotnej aplikácie. Apple sa ale poučilo a v nových iPhonoch navýšilo operačnú pamäť na 2GB.

Len tak mimochodom, Apple disponovalo s hodnotou 1GB viacmenej tri roky, keďže RAM bola navýšená z pôvodných 512mb na 1GB v roku 2012 s príchodom iPhonu 5. Odvtedy sme sa ale nedočkali nijakej zmeny, teda až doteraz. To ako sa dá takéto množstvo operačnej pamäte zúžitkovať napríklad pre webový prehliadač, uvidíš v následujúcom porovnávacom videu!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk