Pozri sa na to, ako bude vyzerať Force Touch na iPhone 6S

0

Apple už nové iPhony vyrába vo veľkom a jedna z funkcií, ktorá by mala prilákať používateľov ku kúpe bude ForceTouch, ktorý Apple už dlhodobo používa pri Apple Watch a rovnako aj v Trackpadoch pre MacBook Pro s retina displejom či 12″ MacBookoch. Táto technológia sníma tlak prsta vyvíjaný na displej a následne ho využíva na niektoré úkony. Na následujúcom videu uvidíš ako takýto Force Touch bude fungovať na iPhone 6S, ktorý by mohol prísť už budúci rok!

Force Touch pre iPhone 6S

Force Touch by mohol v prípade iPhonu 6S priniesť úplne nové ovládanie funkcií v iOS 9. Na následujúcom videu uvidíš také „demo“ ako by to mohlo celé vyzerať. Osobne si myslím, že podobná funkcia bude v prípade takých vecí aké sú zobrazované na videu veľmi vydarená. Používateľ sa jednoducho dostane ku všetkému, čo potrebuje a nebude musieť robiť nič navyše len zatlačí na displej.

Netreba však zabúdať na to, že všetky funkcie, ktoré Force Touch podporujú by mali fungovať aj bez neho, a tak napríklad hore vyobrazená funkcia by mohla byť teoreticky spúšťaná pri napr. dlhšom stlačení daného tlačidla. Uvidíme ako sa s technológiou Force Touch pohrá v prípade iOS 9 samotné Apple avšak už dnes vieme, že ak sa objaví v najnovších iPhonoch poprípade o čosi neskôr aj v iPadoch, pôjde o obrovský prínos pre tieto zariadenia.

PS: všimni si rúžovú farbu iPhonu na videu 🙂

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk