Pozri si zaujímavý koncept iPhonu 8

0

To, že iPhone 8 už klope na dvere vieme prakticky všetci. Od jeho predstavenia nás delí zhruba 8 mesiacov, no a my už dnes vo veľkom špekulujeme o tom, čo všetko prinesie. Hovorí sa o rôznych technológiách. Tá najhlavnejšia je asi zaoblený OLED displej, ktorý by mal prekrývať celú prednú stranu zariadenia, no a presne takýto tento koncept iPhonu 8 je. Musíme povedať, že vyzerá pomerne fajn. Má všetko, čo potrebuje moderný smartfón a ešte niečo navyše, čo by malo osloviť prípadných záujemcov. 

iPhone 8 koncept

Nový koncept, ktorý ukazuje, akým smerom by sa mohlo uberať Apple pri tvorbe svojho budúceho iPhonu je pomerne vydarený. Neponúka zaoblený displej, no ponúka displej, ktorý sa nachádza kompletne na celej prednej strane.

Autori videa, EverythingApplePro sa dokonca rozhodli, že to neponúknu klasické Touch ID ale špeciálne, ktoré je vstavané priamo v displeji. Rovnako tak by mal fungovať aj Home Button. Celý koncept je veľmi jednoduchý a doplnený o hlasový komentár v angličtine, takže pokiaľ si aspoň trošku znalý v tejto reči, učrite si pusti aj zvuk.

Nám sa tento nápad celkom páči a myslíme si, že Apple pôjde podobným smerom. Hoci sa skôr prikláňame teórií, že sa nesśtredí na displej na celej prednej strane, ale skôr na jeho zaoblení, musíme uznať, že ani toto nevyzerá vôbec zle, pokiaľ by Apple išlo touto cestou. Nič by tým nepokazilo.

Nemôže to byť ale všetko. Od „osmičky“ očakávame aj napríklad bezdrôtové nabíjanie, potom technológiu, ktorá nabije iPhone na väčšinu kapacity za krátku dobu (niečo podobné ako má Samsng Galaxy S7 Edge), samozrejme väčší výkon, kvalitnejší fotoaparát či už predný alebo zadný, farebný variant Jet White a hlavne celkom nový dizajn.

To sú však len naše zbožné želania. To, ako sa Apple rozhodne je už v podstate len vo hviezdach. Ak by ale išlo touto cestou, z iPhonu by sa stal zabijak všetkého ostatného, čo by sa objavilo na trhu. Hoci sa hovorí, že iPhone už technologicky nemá čo ponúknuť a nemá sa kam posunúť ďalej, pravda to celkom nie je.

Stále môže udávať smer a tempo rovnako, ako ho udal v roku 2007 Steve Jobs pri jeho predstavení. My teda dúfame, že sa všetko podarí a dočkáme sa toho najúžasnejšieho iPhonu všetkých čias. Pevne veríme, že sa to Applu podarí!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk