Prečo iPhone 8 nemá škaredé biele pásiky?

0

iPhone 8 priniesol jednu zásadnú zmenu, ktorú si si mal možnosť určite všimnúť aj ty. Nenájdeme na ňom žiadne škaredé pásiky na zadnej strane zariadenia. Nachádzajú sa len na bočnom ráme a aj tu sú len veľmi decentne zasadené. Ako je to možné, že ich už iPhone zrazu nepotrebuje?

Sklo na zadnej strane

Nový materiál na zadnej strane zariadenia je pre Apple veľmi kľúčový pretože priniesol nové technické riešenia, ktoré doposiaľ kvôli hliníkovému šasi neboli možné. V prvom rade je to bezdrôtové nabíjanie, ktoré sa skrýva priamo pod sklom a v druhom rade je to zbavenie sa škaredých plastových prúžkov zo zadnej strany zariadenia, ktoré vadili nejednému používateľovi či už na iPhone 6 alebo na iPhone 7. Nebolo to síce také hrozné, dalo sa na ne pozerať ale sám ako používateľ verzie Jet Black stojím za názorom, že bez nich vyzerá telefón omnoho lepšie.

Na novinke ale predsa len pásiky nájdeme. Že si si ich nevšimol? Apple zapracovalo s farbou a decentne ich ukrylo priamo do kovového rámu okolo zariadenia. Práve tento rám slúži aj ako anténa a tá musí byť oddelená. Je to podobné riešenie ako ešte v roku 2010 priniesol iPhone 4 a o rok neskôr model 4S. Pokiaľ si pozrieš fotky drahšieho iPhonu X, zistíš, že tu si Apple dalo dokonca ešte viac záležať a škaredé pásiky sú ešte menšie ako na modeloch 8 a 8 Plus. Tu pripomínajú ešte viac pásiky, ktoré boli už na vyššie spomenutých modeloch 4/4S. Teraz sa pýtame, nedalo sa to takto urobiť aj skôr? Telefón vyzerá určite lepšie a nie je to len náš názor!

iPhone zariadenia

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone xVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone 8 a 8 Plus

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone x

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk