Prečo je iPhone 8 na zadnej strane sklenený?

0

Je to tak, Apple včera predstavilo iPhone 8 a tiež iPhone X. Sú to smartfóny, s ktorými by chcelo počas následujúceho roka absolútne preraziť na trhu a vzhľadom na inovácie nepochybujeme, že sa mu to aj reálne podarí. Otázkou ale zostáva, prečo je zadná strana iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus sklenená. Jeden dôvod je samozrejme atraktívnejší dizajn avšak je tu ešte niečo, čo nám bolo prezradené na Keynote!

Bezdrôtové nabíjanie

Nová technológia, ktorá nám umožňuje bezdrôtovo nabiť telefón by predsa nemohla fungovať na starších iPhonoch. Dôvodom bol paradoxne dizajn. Hliníkové šasi zrejme nebolo ideálne, pretože sa v om nachádzali aj napríklad antény a podobne. Apple ale počas konferencie uviedol, že celkom nový dizajn je aj funkčný, pretože umožňuje bezdrôtovo nabiť telefón. Suma sumárom telefón teda vyzerá omnoho lepšie a človek si ho môže položiť na podložky, ktoré technológiu podporujú. Najlepšie využitie bude mať pravdepodobne v autách, ktoré majú rovno špeciálne odkladacie priestory s bezdrôtovým nabíjaním.

Využíjú to ale aj napríklad také kaviarne, ktoré umožnia svojim zákazníkom nabiť si telefón jednoduchým položením zariadenia na stôl. Človek si rovnako tak bude môcť nabiť svoj iPhone v kancelárií, doma či kdekoľvek inde, kde si so sebou zoberie podložku. Čo si myslíš o tejto technológii? Budeš ju aktívne používať alebo ti príde ako zbytočná? Nutné podotknúť, že bezdrôtová nabíjačka nie je súčasťou balenia ani jedného iPhonu, ktorý bol včera predstavený!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphone 8 Plus

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk