Prečo radšej používať heslo ako Touch ID?

0
Touch-ID-vs-heslo--titulná-fotografia---SvetApple

Apple prišlo ešte v roku 2013 s iPhonom 5S, ktorý ponúkal revolučnú funkciu Touch ID, ktorá bola spomedzi konkurenčných riešení asi najlepšia. Dodnes sa uchytila a mnohí si nevedia iPhone bez Touch ID vlastne už ani predstaviť. Jeho používanie je bezpečné, rýchle a pohodlné. Teda bezpečné je, pokiaľ vás náhodou neobvinia z držania drog tak, ako 27 ročného Nórskeho mladíka. Ten mal žiaľ smolu!

Prečo radšej používať heslo ako Touch ID?

Nórska polícia obvinila istého 27 ročného mladíka z držania drog. Dlhšiu dobu ho sledovala a následne ho zadržala pričom mu boli zhabané aj všetky veci a dokumenty, medzi ktoré samozrejme patril aj iPhone. Mladík sa následne vzdal a k svojmu činu sa priznal, no polícia vyšetrovať neprestala.

Majiteľa iPhonu požiadala polícia o heslo k zariadeniu, no ten im ho odmietol prezradiť. Údaje z hovorov, SMS-iek či aplikácií, ktoré mladík používal na komunikáciu by sa dali ešte v celom prípade využiť, pričom by mohla polícia dostať aj ďalších, ktorí majú problémy so zákonom. Keďže mali ale v Nórskej polícií niekoho s dobrým uvažovaním, do telefónu sa im podarilo dostať ináč.

Touch id - svetapple.sk

Je to vlastne celkom jednoduché, akonáhle mladík odmietol prezradiť svoje prihlasovacie údaje k iPhonu, polícia ho zo zákona požiadala, aby im dal svoje otlačky prstov. Práve vďaka ním sa mohla do iPhonu jednoducho dostať a začať s vyšetrovaním. Úplne jednoduché to však nieje, pretože akonáhle polícia nepoužije Touch ID 48 hodín, do iPhonu bude musieť zadať z bezpečnostných dôvodov heslo.

Ak teda na dva dni iPhone odložia alebo ho budú mať zapnutý dva dni vkuse bez toho aby sa zamkol a opäť ho budú chcieť zapnúť pomocou odtlačku, budú mať problém. Rovnako tak nastane problém aj vtedy, keď sa telefón nečakane vypne alebo reštartuje. Pri takomto opätovnom zapínaní treba totiž opäť uviesť heslo a to vie len jeho majiteľ.

Čo teda z tohto prípadu vyplýva? Asi len to, že pokiaľ si drogový díler alebo holduješ návykovým látkam, nemal by si používať Touch ID ale uprednostniť radšej heslo. Najlepšie ale asi bude, ak si nájdeš serióznu robotu alebo jednoducho prestaneš s drogami. Pomôžeš tak sebe a nebudeš mať žiadne problémy s políciou, aj keď u nás by pravdepodobne na to, ako odomknúť iPhone cez Touch ID, prišli policajti po dlhšej dobe ako 48.

Touch id - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk