Prečo sa tešíme na iPhone SE?

0

Vo svete technológií sa častokrát stáva, že spoločnosti predstavujú zariadenia, s ktorými nie sme úplne spokojní alebo stotožnení. Takýmto príkladom bol napríklad iPhone 5C, ktorý nebol ničím revolučný a jediné, čo ponúkal, bola vysoká cenovka, čo sa podpísalo aj na finálnom neúspechu. Človek by teda mohol predpokladať, že ľudia budú podobne chápať aj iPhone SE, nakoľko ide o menší a lacnejší model ale to vôbec nie je pravda. Na SE sa väčšina z nás doslova teší a už sa nevie dočkať predstavenia. Prečo je to ale tak? Pokúsime sa ti to jednoducho vysvetliť!

Prečo sa tešíme na iPhone SE?

Apple ešte v roku 2007 predstavilo úplne prvý iPhone, ktorého úspech podčiarklo obrovské množstvo predaných kusov a hlavne to, že ho väčšina z konkurentov okopírovala. Vďaka nemu potom vznikli smartfóny také, ako ich poznáme dnes. Práve tu sa čerpala všetká tá inšpirácia a to je fakt. Nie sme zaujatí voči Apple, ale určite aj zarytý používateľ Androidu musí uznať, že bez iPhonu by jednoducho dnešné smartfóny neboli na takej úrovni, na akej sú dnes.

Apple sa pokúšalo, aby bol iPhone, čo najviac praktický, preto prispôsobilo jeho rozmery ruke. 3,5″ displej a hliníkové telo akurát sadlo medzi palce a iPhone sa jednoducho ovládal, všetci sme ho milovali. Po nejakom čase a niekoľkých generáciách prišiel v roku 2012 4″ iPhone 5. Telefón sa trošíčku predĺžil, no jeho rozmery boli stále prijateľné, telefón sa zmestil všade a pohodlne sa ovládal aj v ruke.

iPhone SE - svetapple.sk

To mu ale vydržalo len do roku 2014, kedy Apple predstavilo iPhone 6  so 4,7″ displejom a iPhone 6 Plus s 5,5″ displejom. Odvtedy už dva roky žiaden menší iPhone spoločnosť nevylepšovala a tak ľudia kupovali model 5S. Teraz sa to ale všetko zmení, za čo bude môcť predovšetkým príchod modelu SE, ktorý prinesie 4″ displej, no technológie a výkon iPhonu 6S, na čo sa skutočne tešíme. Apple sa týmto krokom opäť tak trochu vráti do starých čias.

Navyše, výhodou iPhonu SE nebude len veľkosť či vysoký výkon. Hlavnou výhodou oproti väčším bračekom môže byť aj cena, ktorá sa má pohybovať na úrovni terajšieho modelu 5S, teda niečo okolo 400-500€. Telefón si budú môcť dovoliť teda aj ľudia, ktorí si ho možno doteraz dovoliť nemohli a pre Apple to znamená, že sa do ekosystému iOS dostane viac nových zákazníkov. Uvidíme teda, ako iPhone dopadne ale všetci sa naň už netrpezlivo tešíme!

iPhone SE - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk