Predaje iPhonov majú už iba klesať!

0

iPhone 8 je asi najočakávanejším zariadením tohto roka. Nejde ani tak o to, že ide o nový iPhone, ale skôr o to, že toto zariadenie bude v niečom špeciálne. V prvom rade má byť konečne revolučné. Prinesie úplne nový dizajn a technológie, ktoré určite privíta nejeden používateľ. Ďalej tu je fakt, že pôjde o model na 10. výročie od predstavenia iPhonu 2G, teda celkom prvej generácie jablkového smartfónu. Apple by malo potešiť všetkých a ako darček ponúknuť dokonalé zariadenie. Čo však iPhone 7? Tomu sa už dariť nemá!

Predaje iPhonov majú už iba klesať

Poprední analytici vždy presne vedia, čo hovoria a ak aj nevedia, minimálne sa približujú tomu, čo sa naozaj stane. Dnes sa investičná banka Morgan Stanley rozhodla vydať celkom nové informácie ohľadom toho, čo nás tento rok čaká na poli s iPhonmi. Súčasná generácia iPhone 7 a iPhone 7 Plus je vlastne len trošku pozmenený iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ktorý je zase len pozmenený iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Presne preto sa novinka nepredáva tak dobre, ako možno Apple očakávalo. Dôvodom je zastaralý dizajn a nedostatočný pokrok.

Ľudia nechcú tri roky po sebe vlastniť jeden iPhone. Ľudia chcú mať to najlepšie na trhu, a to skrátka Apple nedokázalo priniesť. Nebolo to možno ani tým, že by to nešlo, ale skrátka chcelo počkať na rok 2017, aby predstavilo vyslovenú revolúciu medzi smartfónmi rovnako, ako pred 10. rokmi. Na to, aby sa to ale mohlo stať, musí ešte dopredávať milióny kusov súčasného iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Už teraz bola výroba znížená o 10% pre slabý záujem zo strany zákazníkov, aj keď s týmto úplne nesúhlasíme nakoľko sa nám len včera po troch mesiacoch čakania podarilo dostať k nášmu ďalšiemu iPhonu 7 Plus, 256GB.

Na druhú stranu je ale slovenský trh príliš maličký na to, aby mohol človek hodnotiť, že o nové iPhony majú ľudia stále vysoký záujem. Reálne má predaj do septembra tohto roku už len klesať. Investičná banka predpokladá nie až tak razantný pokles pohybujúci sa na hranici 3%. Apple to samozrejme určite nezruinuje, hlavne nie ak predstaví dokonalý iPhone 8, ten by mohol prepísať históriu predajov. Uvidíme!

iPhone 8 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk