Predaje iPhonu stúpajú aj v Indii!

0
iPhone 6 -svetapple.sk

Apple vyrába tie najlepšie zariadenia na svete, no predsa sa zhodneme, že ich cena nie je najnižšia a nachádzajú sa na popredných priečkach najdrahších smartfónov na trhu. Práve preto je pomerne zaujímavé, že predaje týchto naozaj drahých telefónov stúpli v niektorých krajinách počas minulého roka až dvojnásobne. Nič by na tom nebolo divné, keby jednou z tých krajín nebola India!

Rekordy

Apple so svojimi iPhonmi doslova láme predajné rekordy. Kým nestíhalo vyrábať a dodávať iPhony pre naše trhy, rovnaký problém nastal aj v prípade toho indického. Miestny dodávatelia týchto zariadení tvrdia, že je tu o ne omnoho väčší záujem, ako kedykoľvek predtým a v spolupráci s istou analytickou spoločnosťou zistili, že je tento záujem až dvojnásobne vyšší, ako tomu bolo v roku 2013. Vtedy sa podarilo predať jeden milión iPhonov. Je to veľké číslo, no v porovnaní s tým, že ich Apple predalo v poslednom štvrťroku 2014 až 500 000 naznačuje, že o drahé iPhony je záujem aj v krajinách ako je India a podobne. Aj keď s určitosťou nevieme povedať, či Apple skutočne predalo 2 milióny iPhonov (je to len odhad), je zaujímavé, že Samsungu na indickom trhu výrazne klesal počas uplynulých rokov kvôli výrobcovi MacroMax, ktorý svoje zariadenia predával za podstatne nižšie ceny. Čo si o tom myslíte?

iPhone 6 - svetapple.sk

iPhone 6 – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk