Procesor Apple A8 je o niečo väčší ako predchodcovia!

0

Čínsky GeekBar sa postaral opäť o nový únik a ten je dokonca aj veľmi exkluzívny. Doposiaľ sa tomuto čínskemu serveru podarilo objaviť napríklad to, že nový iPhone ponúkne 128 GB úložisko, NFC, či barometrický senzor. Dnes sa však dostal k úniku komponent, ktorý je v chronológií Applu označovaný ako A8. Áno hovoríme o procesore, ktorý sa bude montovať do iPhonu 6! 

Väčší ako predchodcovia

Jedna z ďalších vecí, ktorá len potvrdzuje to, že nový iPhone bude mať väčšie rozmery ako jeho súčasná generácia je aj dnešný únik, o ktorý sa postaral čínsky GeekBar. Nový procesor, ktorý bude označovaný ako A8 a ponúkne tak ako jeho predchodca 64 bitovu architektúru je značne väčší ako čip Apple A5. Z dávnejších skúsenosti vieme, že všetky komponenty, ktoré patrili do iPhonu museli byť špeciálne optimalizované aby vyhovovali dizajnu smartfónu.

Apple-A8

Predchodca na A8 vo svojich rozmeroch značne stráca! – svetapple.sk

Výkon

Podľa posledných informácií má nový čip A8 ponúknuť rovnaký počet jadier ako jeho predchodca, teda dve. Na posledných únikoch však môžme vidieť, že čip je aj oproti svojmu dávnejšiemu už dvoj jadrovému predchodcovi značne väčší. Znamená to, že ponúkne aj vyšší výkon? Pravdepodobne nie, teda vyšší výkon ponúkne určite oproti súčasnému A7, no nebude to na úkor väčších rozmerov. Nový procesor by mal byť taktovaný na 2 GHz.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk