Prototyp iPhonu 6 v skutočnosti nebol prototyp!

0

Približne pred mesiacom sme vás v našej redakcii informovali o tom, že na internetovej aukčnej sieni ebay sa objavil prototyp najnovšieho iPhonu 6. Cena tohto zariadenia sa nakoniec vyšplhala na úctyhodnú čiastku 100 000 $. Celý prípad sa však zamotal a zistilo sa, že nešlo tak celkom o prototyp iPhonu 6. Nebol to však ani podvrh. Čo to teda bolo? 

Apple kontaktovalo majiteľa

Alex alebo lepšie povedané majiteľ iPhonu popisuje, že sa k zariadeniu dostal rovnakou cestou, ako mi všetci k našim Jablkovým smartfónom. Jednoducho si ho objednal a v krabici našiel namiesto originálnej verzie toto. Zo začiatku si myslel, že ide o originálny prototyp, ktorý sa náhodou dostal tam kam sa nemal a dal ho do aukcie na ebay, kde sa cena vyšplhala až na neskutočných 100 000 $. Apple  však kontaktovalo majiteľa, že nejde o skutočný prototyp iPhonu 6. Totiž ide o zariadenie, ktoré prešlo celým výrobným procesom, pravdepodobne, ako testovací kus a nejakou náhodou sa dostalo priamo do Alexových rúk. Pochopiteľne táto správa ho nepotešila, keďže sa testovacie zariadenie predáva omnoho horšie, ako prototyp. Avšak Alex sa nevzdal.

ebay-iphone-6-prototype

Apple mu ponúklo výmenu

Je jasné, že Apple pravdepodobne správa o tom, že sa do cudzích rúk dostalo niečo čo sa do nich pravdepodobne dostať nemalo príliš nepotešila, a tak ponúkla Alexovi výmenu za akýkoľvek iPhone 6 či iPhone 6 Plus, ktorý si bude priať. On však túto ponuku odmietol a zariadenie naďalej predáva na ebay. Pochopiteľne za nižšiu čiastku ako predtý,. momentálne je cena na úrovni 11 000 $, za čo si môžte kúpiť takmer všetky verzie iPhonu 6/6 Plus!

iphone-6-image

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk