Prvé špekulácie o iPhone 7? Prečo nie!

0

Nové iPhony máme v predaji zatiaľ iba dva mesiace, no zdá sa, že už teraz sa začínajú objavovať prvé správy o ich nástupcoch. Podľa špekulácií by sme sa v nových iPhonoch mohli dočkať naozaj zaujímavých vecí. Mali by sme sa vraj tešiť na displej zo zafírového sklíčka, 14 Mpx fotoaparát či dokonca na telo vyrobené z tekutého kovu!

Displej

Podľa prvých špekulácií by nám mal iPhone 7 vo verzii Plus ponúknuť ešte väčší displej, ako jeho súčasná generácia. Ten by mal pokrývať samozrejme zafír, a teda druhý najtvrdší materiál na svete, ktorý Apple používa napríklad pri šošovke fotoaparátu či ako povrch pre Touch-ID.

iphone_6_plus_display_apps

Displeje by mohli narásť. Chrániť ich bude zafír! – svetapple.sk

Tekutý kov

O využití tohto materiálu v Jablkových zariadeniach sa špekuluje už pomerne dlho. Apple s týmto materiálom vraj experimentuje a skúša ho využiť aj v spotrebnej elektronike. Pokiaľ by bolo telo iPhonu 7 vyrobené práve z tohto materiálu, mohlo by sa zabrániť podobným kauzám, ako bola napríklad „bandgate“, pretože tento materiál je naozaj odolný. V súčasnosti nájdeme tekutý kov napríklad v „špendlíkoch“ pre vyberanie SIM karty v našom iPhone či iPade.

images

Tekutý kov momentálne Apple využíva v tomto „špendlíku“ na vyberanie SIM kariet! – svetapple.sk

Fotoaparát

Aj napriek tomu, že sa už tento rok hovorilo o tom, že nové iPhony ponúknu čip s rozlíšením 13 Mpx, nakoniec sa tak nestalo a my sme v nich mali možnosť vidieť už od roku 2011 „len“ 8 Mpx. Apple tvrdí, že kvalita fotografií nesúvisí s počtom megapixelov, v čom má samozrejme pravdu. Podľa prvých informácií by sme však v iPhone 7 mali nájsť 14 Mpx objektív!

iphone-6-rear-camera

Fotoaparát s väčším rozlíšením by mal byť osadený v iPhone 7 – svetapple.sk

Odstránenie domovského tlačidla

Šepká sa, že nový iPhone by mohol mať senzor odtlačkov prstov zabudovaný priamo v dotykovom skle zariadenia. práve to by mohol byť dôvod, prečo by sa Apple vôbec po prvýkrát v histórií vzdalo legendárneho tlačidla „Home Button“.

iphone-6-concept

Bez tlačidla „Home Button“ by mohol vyzerať iPhone naozaj zaujímavo! – svetapple.sk

Úložisko

Apple nám tento rok predstavilo v novom iPhone po prvýkrát kapacitu až 128 GB. Pre niekoho je to zbytočné míňanie peňazí, no niekto ju dennodenne využíva a po pár mesiacoch ju dokáže zaplniť aplikáciami, fotografiami či videami. Apple vraj preto rozšíri flash úložisko až na 256 GB. To sa nám však zdá ako veľmi nepravdepodobné, možné je však všetko!

iphone-6-pro-4-concept-490x256

Pamäť s flash úložiskom až 256 GB? Možno čoskorá realita! – svetapple.sk

Projektor

Medzi prvými špekuláciami sa objavila aj informácia o tom, že nové iPhony ponúknu vstavaný projektor podobne, ako Samsung vo svojom Galaxy Beam. Kto vie, možno by to malo v prípade Apple logické využitie.

bbb

Kto vie ale možno, že to nie je až také nereálne! 🙂 – svetapple.sk

Verdikt

Všetky špekulácie, ktoré sme tu mali možnosť vidieť sú samozrejme len nepotvrdené fakty, čo znamená, že ich zatiaľ netreba brať príliš vážne. Nebolo by však od veci mať na iPhone zafírové sklo či telo vyrobené z tekutého kovu, čo poviete? 🙂

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk