Prvý iPad (2010) vs. nový iPad (2017)

0

Prvý iPad prišiel na trh ešte v roku 2010 a hoci (povedzme si na rovinu) výkonnostne prvá generácia mierne zaostávala, bola veľmi populárna a na jej úspech nadviazal asi najúspešnejší model iPad 2, ktorý síce ešte nemal ani Retina displej, avšak ponúkal dostatočný výkon, kvalitné technológie a mnohí ho používajú aj dnes. Dnes si ale pozrieme iný test. Pozrieme si porovnanie medzi prvým a posledným predstaveným iPadom. Kam sa to celé posunulo za tých 7 rokov?

Veľké rozdiely

Niekomu sa 7 rokov môže zdať ako nič, inému zas ako celá večnosť. Pokiaľ ide o technologický priemysel, je to práve celá večnosť a to z dôvodu, že tento priemysel veľmi rýchlo napreduje a výnimkou nie sú ani nadčasové produkty Apple, ktoré boli pred rokmi totálne na vrchole. Pokiaľ sa pozrieme na rozdiely medzi prvým a posledným predstaveným iPadom zistíme, že sú evidentné už na prvý pohľad. Na prvom iPade totižto nenájdeme ani len fotoaparáty, čo bolo v roku 2010 už celkom bežné.

Potom tu sú aj iné zmeny ako dosť odlišný dizajn zadného šasi, väčšia hrúbka, hmotnosť či absencia Touch ID. Azda najväčším problémom je tiež fakt, že v roku 2010 Apple nepoužívalo Retina displej, a tak má prvá generácia jablkového tabletu celkom biedne rozlíšenie.

V tej dobe to bolo ale niečo, s čím ľudia vedeli byť zmierení, nakoľko sa lepšie displeje ešte len začínali ponúkať v tých najnovších smartfónoch, nie to ešte tabletoch. Nebudeme to tu rozoberať dopodrobna, na to tu máme následujúce video.

Možno by sme len dodali, že by sem viac patril iPad Pro 9,7″ ako iPad 2017 a to preto, lebo je o čosi lepší a teda technologicky ďalej. Na druhú stranu bola ale myšlienka nie porovnať najlepší a najstarší iPad ale porovnať najnovší a najstarší tablet. Ktoré jablkové tablety si mal ty?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk