RED kamera za $50 000 vs. iPhone 7 Plus!

0

iPhone 7 Plus je v súčasnosti najpredávanejší iPhone na svete a v podstate sa tomu ani nečudujeme, nakoľko okrem nádherného dizajnu vo variante Jet Black ponúka oproti menšej verzií aj duálnu šošovku fotoaparátu, ktorá je navyše veľmi kvalitná a dokáže natočiť divy. V prvom rade už od iPhonu 6S ide o rozlíšenie 4K, ktoré sa hodí na moderné obrazovky, no a potom farby a vlastne všetko, čo s tým súvisí. Pozri si porovnanie RED kamery za neskutočných $50 000 a iPhonu 7 Plus za zhruba päťdesiatinu tejto sumy. Rozdiel to nie je zas až taký veľký.

RED kamera za $50 000 vs. iPhone 7 Plus!

Je neuveriteľné, kam ten pokrok speje. Pred pár rokmi sme boli celí vytešení z iPhonu 3GS, ktorý dokázal ako prvý iPhone vôbec natáčať videá a dnes sledujeme iPhone 7 Plus, ktorý sa svojou kvalitou snaží vyrovnať tej najprofesionálnejšej technike. Povedzme si na rovinu, že sa jej asi nikdy nevyrovná, možnosti, kvalita a všetko s tým spojené, ako ponúka RED kamera za $50 000 sú proste úplne inde ako to, čo ponúka pomerne jednoduchá šošovka v iPhone 7 Plus.

Na druhú stranu, keď si pozrieme ten neskutočný cenový rozdiel a porovnáme videá, ktoré sa nachádzajú pod sebou, zistíme, že v kvalite záznamu sa to zas až tak výrazne neprejaví a ak sa aj prejaví, všetko sa dá doladiť pomocou softvéru a z videa natočeného na iPhone urobiť profesionálny film. Myslím, že video stojí za pozretie, je neskutočné čo dokáže zvládnuť 188 gramov vážiaci iPhone 7 Plus oproti niekoľko kilovej technike za desiatky tisíc dolárov!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk