Rozdiel medzi procesorom od TSMC a Samsungu? Žiaden!

0

Apple ešte ani poriadne nezačalo predávať svoje nové iPhony a na svete sa už objavila prvá kauza s cielom poškodiť spoločnosti. Jednalo sa konkrétne o čipy použité v novom iPhone. Kým ten od TSMC bol od toho od Samsungu takmer o 2 hodiny životnosti šetrnejší, ešte bol aj výkonnejší. Ako sa však ukazuje, Apple malo so svojim vyjadrením pravdu. Geek Bench 3 nedokáže napodobniť skutočné podmienky.

Graf

Následujúci graf nám pekne ukáže, ako je to v skutočnosti s meraním výdrže batérie na nových iPhonoch. Ono si totiž treba veci overiť pri viacerých zdrojoch a aj keď aj tu ukazuje GeekBench pomerne výrazne odlišné čísla, všetky ostatné hodnoty sedia takmer presne. Dokonca tu Geek Bench vyzerá tak, že aplikáci má v sebe nejakú chybu, pre ktorú ukazuje zvláštne údaje. Pravda je teda taká, že pokiaľ ťa odrádza od kúpy+ to, že môžeš naraziť na procesor od Samsungu, ničoho sa neboj. V praxi medi nimi nie je takmer žiaden rozdiel!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk