Rozlíšenie iPhonu 6 má byť 1334×750

0

Aj napriek tomu, že poznáme už niekoľko možných parametrov displeja iPhonu 6, posledné správy potvrdilo aj video, ktoré prednedávnom ukázal server Feld & Volk s „funkčným“ iPhonom 6.

1334×750

Známy novinár John Gruber, o ktorom je známe, že je o dianí Apple veľmi dobre informovaný, na základe vlastných výpočtov oznámil, že nový Jablkový telefón, ktorý bude predstavený už za 8 dní, ponúkne rozlíšenie svojho väčšieho 4,7″ displeja (oproti súčasnému 4″) 1334×750. Táto informácia by teda znamenala, že hustota pixelov by oproti súčasnej generácií narástla o 17,5%. Žiaľ s touto informáciou prichádza aj ďalšia, ktorá potvrdzuje opäť len to, že nový iPhone neponúkne Full HD rozlíšenie a v tomto smere bude opäť výrazne strácať oproti konkurencií. Zdá sa však, že by mohol pribudnúť nový riadok s ikonkami!

Box-of-iPhone-6

Nový iPhone zrejme opäť neponúkne Full HD rozlíšenie displeja! – svetapple.sk

Feld & Volk správu potvrdil

Len nedávno nám známy exkluzívny úpravca Jablkových zariadení ukázal ako bude vyzerať nový iPhone po zapnutí. Už vtedy sa serveru 9to5mac.com nezdalo to, že začiatok lightning kábla je asi pol centimetra nad displejom. Najprv sa špekulovalo o tom, že namiesto displeja z iPhonu 6 bol použitý displej z iPhonu 5, no táto teória sa časom stala nereálna vzhľadom na to, že 4″ displej by sa jednoducho do ultra tenkého tela zariadenia nevošiel. Časom sa zistilo, že v novom iPhone mohol byť ešte súčasný operačný systém iOS 7, ktorí jednoducho nepodporuje väčší displej a tak sa zobrazil rovnako ako na „päťke“. Podľa toho si môžme aspoň približne vypočítať aké rozlíšenie nový iPhone v skutočnosti bude mať a výsledok je približne rovnaký ako z kalkulačky Johna Grubera.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na fotke vidno presný rozdiel medzi displejom iPhonu 5 a displejom iPhonu 6 – svetapple.sk

V novom iPhone ešte iOS 7?

Netreba sa obávať, že by Apple použilo pri nastávajúcej generácií nového iPhonu tento operačný systém. Podľa tradície ponúkne iOS 8, ktorý bude možné stiahnuť do súčasných zariadení približne dva či tri dni pred začiatkom predaja iPhonu 6!

iPhone-6-Clone-014

Nový iPhone ponúkne iOS 8 nie iOS 7 ( na fotke Čínska maketa) – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk