Rýchlonabíjačka bude súčasťou balenia každého iPhonu

0
Rýchlonabíjačka bude súčasťou balenia každého iPhonu

Apple ešte počas minulého roka po prvý krát predstavilo svoju vlastnú verziu zrýchleného nabíjania, ktorá je dostupná na modely iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Fantastická vec, ktorá má však jeden závažný problém. Na to aby to celé fungovalo musíš dokúpiť silnejší adaptér, ktorý nie je súčasťou balenia. Po novom to ale Apple urobí ináč. Všetko budeš mať hneď k dispozícii!

Apple dá adaptér každému iPhonu

Už sme vám ukázali adaptér, ktorý bude s vysokou pravdepodobnosťou nabíjať budúce iPhony. Nejedná sa o žiadnu klasiku ale absolútnu novinku, nakoľko to nevidíme vstup na USB-A ale na USB-C čím sa chce firma priblížiť ku svojim počítačom. Zároveň to však má aj svoje nesporné výhody nakoľko na všetko budeme používať už iba jeden kábel. Je jedno či ide o počítač, iPhone alebo iPad. Bude multifunkčný. Apple bude tento kábel dodávať spolu s adaptérom, ktorý sme vám už ukázali včera. Jedná sa o nabíjačku s výkonom 18W (9V/2A)!

Inými slovami sa bude telefón nabíjať zrýchlene vždy, keď ho budeš chcieť nabíjať. Nebudeš musieť dokupovať ďalšie drahé príslušenstvo. Všetko bude už súčasťou balenia. Apple teda v tomto smere zmenilo politiku po vzore konkurenčných firiem. Nie je nám jasné, prečo sa k takémuto kroku uchýlilo, no predpokladáme, že za to môže nízky záujem o rýchlonabíjačky, ktoré firma zákazníkom ponúka. Predsa len to bolo už hlúpe ťahanie peňazí najmä pri myšlienke, že iPhone X začínal na hodnote nemalých 1149 eur.

Zmena konektoru si vyžiada zmenu aj v prípade slúchadiel Apple EarPods. Tie už nebudú Lightning ale zmenia sa po tretí krát na USB-C. Možno, že by sa patrilo prikladať k drahším modelom X aspoň bezdrôtové AirPods ale to by sme už mali asi moc silné požiadavky. Čo hovoríš aspoň na dobrú správu o nabíjaní? My sa veľmi tešíme.

Nabíjanie iPhonu X bude omnoho jednoduchšie - svetapple.sk

Nabíjanie Apple iPhonu X bude omnoho jednoduchšie – svetapple.sk

zdroje: iponehacks, 9to5mac, wccftech, macworld, gadgets, valuewalk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk