Tajomstvo „9:41“, prečo je tento čas na všetkých iPhonoch?

0
9:41 - titulná fotka - svetapple.sk

iPhone je najpoužívanejšie mobilné zariadenie na svete a preto niet divu, že fotografie, ktoré ho prezentujú pred celým svetom musia byť vždy dokonalé. Apple si dáva záležať naozaj na všetkom a dokonca do toho celého prináša aj nejaké to posolstvo. Čas 9:41, ktorý je azda na každej fotke nového iPhonu totiž nie je náhodný.

9. január 2007

Presne to je dátum, ktorý nám na najbližších 8 rokov totálne zmenil životy. O čom to do šľaka hovorím? No predsa o legendárnej Keynote, na ktorej Steve Jobs totálne potopil zaužívané veci a predstavil iPhone, ktorý bol úplne iný, ako všetky ostatné dovtedy vyrábané smartfóny. Bol jednoduchý, rýchly, intuitívny, mal v sebe MP3 prehrávač a hlavne ponúkal „obrovský“ multitouch dotykový displej. Všetci si ho prakticky okamžite zamilovali a milujú ho dodnes. Málokto ale vie, prečo je vlastne na oficiálnych fotografiách zachytávajúcich iPhone vždy čas „9:41“. My ti to prezradíme a nie, náhoda to nie je!

Steve totiž na pódium v prednáškovej sále vstúpil 9.januára v čase okolo deviatej hodiny ráno. O 9:39 Už bol nadobro pripravený ukázať niečo, čo doposiaľ nikto nikdy nevidel a o 9:40-9:41 sa tak aj stalo. Práve preto sa v Apple rozhodli, že čas na ich telefóne bude stanovený na 9:41. Osobne sa mi tento detail veľmi páči a to aj preto, lebo v sebe skrýva „tajomstvo“. Myslím si, že pokiaľ by Apple zvolilo len 00:00 alebo napríklad 12:00, bolo by to nudné!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk