Tak predsa, iPhone 6 obsahuje aj barometrický senzor!

0

Apple svoj vrcholový produkt spomedzi divízie iOS opäť vylepšil o nejaký ten senzor. Tento,raz ide o barometer, ktorý sa pridal do rodiny senzorov medzi akcelerometer, kompas či gyroskop. Tieto senzory budú všetky spolupracovať. Ako?

Barometer

Určite sa všetci pýtate načo je vlastne v smartfóne barometer, veď predpoveď počasia si môžme pozrieť aj na internete. Apple však tento senzor nedalo do zariadenia z dôvodu počasia. Áno, pravdepodobne existuje aj cesta, ako ho využiť v nejakej aplikácií na zistenie toho, čo máme nad hlavou, no Apple myslí skôr na naše zdravie. Ako súvisí barometer s naším zdravím? Je to jednoduché, všetky senzory, ktoré v iPhone nájdeme sú v podstate využívané spoločne pre fitness funkcie. Napríklad pokiaľ si idete zabehať, určite spálite viac kalórií behom do kopca ako po rovine. Na to je tu teda spomínaný barometer, ktorý vypočíta prevýšenie, ktoré ste počas vašej aktivity prekonali a následne ho prepočíta pomocou nejakej aplikácie napríklad na spomínané spálené kalórie. Apple tvrdí, že barometrický senzor použitý v iPhone 6 a iPhone 6 Plus dokáže rozpoznať rozdiel vo vyjdení jedného poschodia. Uvidíme ako ho teda vývojári zúžitkujú, no vyzerá to tak, že nový iPhone ponúkne naozaj dobré fitness možnosti a pomôže vám s cvičením, ako váš najlepší spoločník!

1

Barometer je súčasťou senzorov, ktoré sú použité v iPhone 6 a iPhone 6 Plus – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk