Takto by mal fotiť duálny fotoaparát v iPhone 7!

0
iphone7-dual---titulná-fotografia---SvetApple

iPhone 7 príde síce až v septembri, no vzhľadom na fantasticky informované zdroje už dnes vieme povedať, čo od neho môžeme očakávať. Napríklad nový dizajn, ten príde určite, potom tu bude samozrejme podstatne výkonnejší procesor či väčšia pamäť RAM. Jednou zo zásadnejších noviniek, ktorá ale bude dostupná vraj len pre väčší model Plus bude duálna šošovka fotoaparátu. To sme už všetci počuli, ako to ale bude fungovať v praxi? My ti to ukážeme!

Takto by mal fotiť duálny fotoaparát v iPhone 7!

Redakcia Cnet bola očividne pomerne netrpezlivá a tak sa rozhodla, že si zostrojí svoj vlastný prototyp s duálnym fotoaparátom (samozrejme nešlo o iPhone ale o nejaké iné zariadenie), aby nám ukázala technológiu, ktorú možno spoločnosť Apple niekedy v septembri tohto roka ponúkne vo svojom iPhone 7 Plus. Táto technológia ráta logicky s dvoma šošovkami a hoci sú mnohí kvôli dizajnu proti, fotografie ich možno presvedčia, že to nie je až taký zlý nápad.

Spoločnosť Apple by mala tieto čipy odoberať od spoločnosti Linx a hlavnou výhodou je to, že fotografie sú podstatne kvalitnejšie a ostrejšie. Je to vďaka technológií, ktorá na každú šošovku samostatne zaznamená jednu fotografiu a potom oba snímky spojí do jedného, z čoho vznikne fantastická fotka. To ale samozrejme nie je jediná výhoda, ktorú takéto fotoaparáty môžu ponúkať.

Dôležitým aspektom v tomto prípade nebude len hardware ale aj software. Ten bude mať zásadný vplyv na to, do akej miery bude možné s fotoaparátmi pracovať. Apple určite nebude experimentovať v základnej aplikácií „fotoaparát“ s takými vecičkami ako napríklad 3D skenovanie objektu, ktoré by mohlo byť s touto technológiu omnoho kvalitnejšie. Čo ale treba spomenúť je fakt, že tu nie je len Apple ale aj veľmi šikovní vývojári z celého sveta, ktorí budú mať pravdepodobne v tomto prípade otvorené ruky, pri zúžitkovaní technológie aj vo svojich aplikáciach, na čo sa my samozrejme veľmi tešíme.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk