Takto moc je iPhone 8 zabezpečený proti vode!

0

iPhone 7 a iPhone 7 plus priniesli veľmi dôležitú inováciu, ktorú nikdy pred tým žiaden iPhone neponúkol, hoci konkurencia s tým fungovala už dlhé roky. Hovoríme o vodeodolnosti vďaka ktorej sa už nemusíš báť, že by ti telefón nereklamovali, keby si s ním náhodou skočil do bazéna (aj keď, keby si ho zatopil, reklamácia by ti určite uznaná nebola). iPhone 8 a iPhone 8 Plus prinášajú rovnako ako model 7 a 7 Plus normu IP67. To znamená, že ich môžeš ponoriť do vody na 30 minút maximálne 1 meter hlboko. Ako dokonalo je ale iPhone chránený? To uvidíš tu!

Tesnenia všade

Asi ti je jasné, že na to aby toto všetko mohlo fungovať musí mať model umiestnené tesnenia skoro úplne všade. Keby sa voda náhodou niekam dostala, aby nepoškodila dôležitú elektroniku. Na videu nižšie neuvidíš iba unboxing iPhonu 8 priamo v umývadle (pravdepodobne prvý a dúfajme, že aj posledný na svete). Uvidíš aj chlapíka, ktorý evidentne vie čo hovorí a prevedie ťa kompletným zabezpečením iPhonu 8 proti vode.

Telefón samozrejme rozoberie a tiež prezradí ako to je v prípade, že sa ti rozbije zadná strana zariadenia. Nutné tiež dodať, že vo videu ešte lepšie pochopíš ako vlastne funguje bezdrôtové nabíjanie a prečo ho nemali už predošlé modeli iPhonu. Nakoniec už iba dodávame, že tak ako bolo spomenuté vyššie, ochranná známka IP67 platí pre ponor do vody hlbokej 1m na dobu 30 minút. Testy dokázali, že znesie aj oveľa viac ale netreba to s telefónom za stovky euro riskovať, no nie?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk