Takto sme našťastie iPhone nikdy neovládali!

0

iPhone prišiel na trh pred desiatimi rokmi, respektíve zajtra to bude presne 10 rokov od dňa, kedy Steve Jobs vystúpil na pódium a celému svetu predviedol budúcnosť ovládania mobilných zariadení, ako smartfónov, tak aj tabletov. iPhone 2G zmenil toto odvetvie o 180 stupňov, ale celé to mohlo dopadnúť aj ináč. Stačilo jedno zlé rozhodnutie a iPhone 2G sme mohli ovládať podobne ako napríklad iPod.

Ovládanie cez dotykové koliesko?

Čo ak nechýbalo vôbec veľa a ovládanie iPhonu mohlo byť celkom iné, ako ho poznáme dnes? Čo ak Steve Jobs trval na dotykovom koliesku, ale niekto ho náhodou presvedčil, že kapacitný displej a vstavaný operačný systém budú lepšie riešenie? Odpoveď sa už nikdy nedočkáme a možno je to aj dobré. Nie je to totižto vôbec dôležité, pretože minulosť už aj tak nezmeníme. A samozrejme, že ani nechceme meniť. Pozri sa ale na to, ako sme možno mohli ovládať iPhone. Takto by z neho asi nebol až taký predajný trhák, však?

Sony Dickson je pomerne známy leaker s veľmi dobrými kontaktmi a presnými informáciami. To znamená, že pravdivosť jeho správ je vždy veľmi vysoká. Dnes nám táto osoba ukázala video, kde sa nachádza prototyp prvého iPhonu alebo skôr jeho operačného systému. V tom čase nešlo len o dotykové ovládanie na displeji. Tento spôsob, akým sme dnes mohli pracovať s našim smartfónom sa totižto inšpiroval „Click Wheelom“ na iPode. Operačný systém sa dokonca ani nenazýval iOS, v tom čase šlo o „Acorn OS“. Tento systém ovládania bol dokonca aj patentovaný, žiadosť pochádza ešte z roku 2006. iPhone 2G prišiel o rok neskôr. Takto by si ho ale asi ovládať nechcel!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk